Już jutro o piątej rano czasu polskiego wystartuje konferencja Scary Fast, na której firma z Cupertino ma pokazać swoje nowości. Najnowsze informacje potwierdzają, że chodzi o chipy Apple M3, M3 Pro i M3 Max. Co ważne, znamy szczegóły rzeczonych układów.

Na temat wydarzenia Scary Fast od początku krążyło mnóstwo plotek. Zbieżne ze sobą informacje wprowadzają nieco zamętu, ale tak naprawdę o tym, co zobaczymy jutrzejszego poranka, przekonamy się w chwili startu eventu.

//dzisiaj na dailyweb

Ja od samego początku typowałem nowe komputery MacBook z chipami serii Apple M3, co sugerują liczne doniesienia, natomiast zdaję sobie sprawę z tego, że równie dobrze firma może ogłosić w ten sposób… nowy kolor obudowy jednego z notebooków. Dziś pojawiły się jednak pewne przecieki, które rzucają nowe światło na sprawę. Po pierwsze – Mark Gurman z Bloomberga potwierdził plan premiery trzech komputerów. Po drugie – poznaliśmy specyfikacje techniczne chipów. Po trzecie – informacje o bateriach dla nowego MacBooka Pro ponownie trafiły do chińskiego organu regulacji.

Kiedy i jak oglądać event Apple Scary Fast?

Aby obejrzeć na swoim komputerze, tablecie czy smartfonie event Apple Scary Fast, wejdź na oficjalny kanał YouTube Apple lub na stronę główną Apple. Udział w konferencji online jest w pełni darmowy. Musisz jednak pamiętać, że dla nas – Polaków będzie to godzina pierwsza w nocy (we wtorkowy poranek). Lepiej nastawcie budziki.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jakich nowych komputerów możemy spodziewać się na evencie Apple Scary Fast?

Tak naprawdę nie mamy pewności co do tego, co zostanie pokazane podczas spotkania. Według Marka Gurmana z Bloomberga mogą to być trzy nowe chipy – M3, M3 Pro i M3 Max. Pytanie, czy będzie to jedynie „pogadanka” o nadchodzących układach, czy w grę wchodzi również debiut odświeżonych komputerów MacBook Pro, czy 24-calowego iMaca.

Nie byłbym specjalnie zaskoczony, gdyby gigant ograniczył się tylko do opowiedzenia o nowych chipach. Tak naprawdę pośpiech w ich premierze jest wskazany. Jednostki M2 nie cieszyły się taką popularnością, jak seria M1 z uwagi na nie tak dużą różnicę w wydajności. SoC z linii M3 może to zmienić. Ba, powinien to zmienić. Qualcomm nie próżnuje w temacie ARM i może się okazać, że naprawdę dogoni Apple.

Scary Fast

Znamy specyfikacje chipów M3, M3 Pro i M3 Max

Bazowy SoC M3 to 8-rdzeniowa jednostka CPU (4 + 4) z 10-rdzeniowym GPU. Możemy oczekiwać wyższego taktowania procesora oraz zmiany na polu pamięci operacyjnej. Ciekawiej zapowiada się 12-rdzeniowy M3 Pro z 18-rdzeniową grafiką, który pojawi się także w innej konfiguracji – z 14-rdzeniami CPU i 20-rdzeniami GPU. To robi wrażenie.

Najbardziej wypasionym wariantem okażę się Apple M3 Max. Tutaj testowano mnogie wariacje na temat procesora. Wiemy, że najmocniejsza opcja otrzyma nawet 40-rdzeniowy układ graficzny. Podstawowy wariant to 16-rdzeniowy CPU i 32-rdzeniowe GPU.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość przed jutrzejszym wydarzeniem.