Przedstawiciele studia Guerrilla, odpowiedzialnego za tworzenie gry „Horizon Forbidden West”, ujawnili nowe fakty związane z nadchodzącym tytułem. Druga odsłona serii zadebiutuje 18 lutego 2022 roku i będzie dostępna wyłącznie na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

W „Horizon Forbidden West”, którego akcja rozgrywa się sześć miesięcy po wydarzeniach z „Horizon Zero Dawn”, Aloy wyruszyła na Zachód, aby zbadać tajemniczą i śmiertelną zarazę. Wraz ze starymi przyjaciółmi i nowymi kompanami musi przemierzyć niezbadaną krainę, aby znaleźć odpowiedzi, których potrzebuje, by ocalić życie na Ziemi.

We wpisie dostępnym tutaj, David McMullen (Lead Systems Designer w studio Guerrilla) oraz Dennis Zopfi (Lead Combat Designer Guerrilla) przybliżają graczom, co czeka na nich w Horizon Forbidden West, m.in.: jakie nowe umiejętności rozwinie Aloy, co skrywają nowe lokacje, a także szczegóły mechaniki nowych elementów gry. Materiał zainteresuje każdą osobę, przygotowującą się na nowe przygody Aloy oraz fanów świata Horizon.

horizon forbidden west

Gameplay w Horizon Forbidden West

Na zaprezentowanym filmiku widzimy m.in. jak bardzo zmienił się sposób poruszania głównej postaci. Aloy ma teraz dużo więcej sztuczek w swoim arsenale, takich jak ślizg po ziemi, używanie przyciągającej linki, a nawet paralotnia pozwalająca swobodnie skakać z dużych wysokości.

To wszystko sprawiło, że twórcy musieli zmienić także podejście do projektowania poziomów w grze. Studio Guerrilla mówi, że środowisko zaprojektowano tak, aby gracze mogli puścić wodze fantazji i przechytrzyć przeciwników w niemal dowolny sposób. Co ciekawe, podobnie będą działać zagadki wykorzystujące sprawność Aloy, i będą one mieć różne rozwiązania w zależności od naszej pomysłowości.

Wśród innych nowości twórcy zwracają uwagę także na m.in. wiele nowych zastosowań kontrolera DualSense dla PS5, swobodną eksplorację terenu z realistyczną wspinaczką czy całkiem nowy arsenał dostępnych broni.

horizon forbidden west

Przypomnijmy, że premiera gry już 18 lutego 2022 roku na PS4 i PS5.