Do premiery Horizon Forbidden West pozostało zaledwie parę dni. 18 lutego, po wielu komplikacjach i opóźnieniach gra trafi w końcu na PS4 i PS5. Pierwsze recenzje okazują się być bardzo pozytywne i sequel świetnego Horizon Zero Dawn ma szansę na prawdziwie mocny start.

Przypomnijmy, że Horizon Forbidden West miało być jednym z tytułów startowych na PS5, mowa więc o kilkunastu miesiącach opóźnienia. Społeczność zdaje się jednak zbytnio nie wytykać tego poślizgu twórcom gry, do czego pewnie przyczynia się fakt, że spora jej część nie będzie w stanie zagrać już teraz, bo na rynku dalej brakuje konsol.

R E K L A M A

Tak czy inaczej, nowe dzieło studia Guerrilla Games zapowiada się świetnie i miejmy nadzieję, że każdy, kto będzie miał na to ochotę, dostanie swoją szansę na przetestowanie produkcji. Szum wokół Horizon Forbidden West robi się coraz większy i znając Sony możemy spodziewać się dużej akcji marketingowej. Japońska firma korzysta jednak z popularności gry także w dość niecodzienny sposób.

Horizon Forbidden West w wersji LEGO

Potwierdzono oficjalnie, że już w maju na rynek trafi inspirowany Horizon Forbidden West zestaw LEGO. Jego zapowiedź możemy znaleźć między innymi na kanale PlayStation na YouTubie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Głównym elementem zestawu jest dość wysoka interpretacja maszyny Tallneck mierząca 34 centymetry. Do tego w pudełku znajdziemy podstawkę zawierającą rozmaite detale, takie jak brzoza czy zardzewiały sygnalizator świetlny. Nie mogło też oczywiście zabraknąć Aloy, która pojawi się w zestawie wyposażona między innymi w łuk i włócznię.

Jak zauważają twórcy zestawu, Tallneck (po polsku Żyraf) jest jedną z bardziej lubianych maszyn ze świata Horizon i stąd decyzja o przygotowaniu jej klockowej formy. Muszę przyznać, że całość prezentuje się naprawdę dobrze i dzięki wysokiej liczbie detali będzie się świetnie prezentować na niejednej półce.

Interpretacja Horizon Forbidden West w wersji LEGO pojawi się w sprzedaży w maju 2022 roku na LEGO.com, w sklepach stacjonarnych LEGO i innych dużych sklepach. Zestaw kupimy także w Polsce, a jego cena wyniesie 359,99zł.