Za oknem pogoda mocno letnia, ale niestety prognozy mówią, że lada dzień to się skończy. Nie, nie – DailyWeb nie zmienił się w serwis pogodowy, ale właśnie ona ma duże znaczenie w przypadku gier. Jeśli za oknem chlapa i szarość, to nie ma lepszej wymówki do odpalenia konsoli. Jesień sprzyja takim warunkom, dlatego też premier spodziewać możemy się dość sporo.

Jeśli jednak nie lubicie gier premierowych, a czekacie najpierw na ich pełne recenzje, to przyjrzyjcie się temu, co oferuje za darmo Sony w ramach abonamentu PS Plus na październik 2021. Rozstrzał gatunkowy jest bardzo duży, ale dzięki temu każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

PS Plus październik 2021 – darmowe gry na PS4 i PS5

Wszystkie poniższe gry dostępne są już dostępne do pobrania za darmo w PS Store. Oczywiście musimy posiadać aktywny abonament PS Plus.

Hell Let Loose

Zaczynamy od pozycji dla posiadaczy konsol PS5. Fabuła FPS „Hell Let Loose” osadzona jest w czasach II wojny światowej. Jest to doskonałe połączenie strzelanki i strategii czasu rzeczywistego.

W wielkich bitwach może wziąć udział po 100 graczy. Gra jest wielowymiarowa, bo gracze zarządzają grupami ciężkiej kawalerii, pojazdami, piechurami i artylerią. Pozycja obowiązkowa do ogrania podczas jesiennych wieczorów.

Mortal Kombat X

Serii „Mortal Kombat” nie trzeba chyba specjalnie przedstawiać. Kultowa saga doczekała się wielu odsłon, a „Mortal Kombat X” to kolejna z nich. Wydana została w 2015 roku, ale wciąż siedzi na mojej konsoli i co jakiś czas jest odpalana (kupiłem zanim była dostępna w PS Plus). „Mortal Kombat X” uznawana jest przez fanów za jedną z najbardziej brutalnych pozycji w historii serii.

PGA TOUR 2K21

Zgodnie z tym, co napisałem we wstępie – rozstrzał gatunkowy w październikowej ofercie PS Plus jest dość spory. Oprócz FPS „Hell Let Loose” i bijatyki „Mortal Kombat X” dostajemy również coś sportowego.

„PGA Tour 2K21” to symulator gry w golfa. Sam jestem ciekawy pozycji, bo nigdy nie grałem w tego typu tytuły, stąd chęć sprawdzenia grywalności. W grze mamy dostęp do wielu trybów – od kariery po szybkie turnieje pucharowe.

Kupując powyższe gry w cenach regularnych w PS Store, musielibyśmy wydać ok. 350 złotych. Jak widać więc, warto dodać te pozycje do swojej biblioteki. Abonament PS Plus można kupić już za 150 – 160 zł rocznie, jeśli oczywiście znajdziemy dobrą promocję.


Posłuchaj nas!