Oferta Netflix Games zwiększyła się o kolejną propozycję. W ramach subskrypcji możemy już zagrać w Hextech Mayhem: A League of Legends Story.

Netflix jest bardzo pewny siebie w kwestii gier. Jakiś czas temu CEO streamingowego giganta, Reed Hastings stwierdził, że Netflix Games ma być przedsięwzięciem na pełną skalę i nie ma mowy o ostrożności czy półśrodkach, a platforma robi wszystko, by trafić w dziesiątkę. Firma chce stworzyć najlepszą usługę w swojej kategorii.

Mowa bowiem o usłudze streamingowej dla gier mobilnych. Netflix na razie odpuścił całkowicie urządzenia stacjonarne, ale tak czy inaczej, ma mocną konkurencję. Apple ma swoje Arcade, które sprzedaje się całkiem nieźle. Google odpowiedziało Play Passem, a nie można też zapominać o usługach w chmurze, takich jak Xbox Cloud Gaming.

R E K L A M A

Netflix wskakuje więc od razu na głęboką wodę i nie jestem przekonany, że umie już dobrze pływać. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że oferta Netflix Games, póki co nie zachwyca, szczególnie w porównaniu do konkurencji. Podczas, gdy Apple oferuje specjalną wersję NBA 2K22 czy hitowe remastery jak na przykład Cut the Rope Remastered i Angry Birds Reloaded, a Google chwali się This War of Mine i Limbo, Netflix Games opiera się na kilkunastu niezbyt znanych produkcjach.

Netflix Games wzbogacił się o ciekawą propozycję

Netflix znowu to robi: 1 film co tydzień – zobacz pełną listę na 2022

Teraz do oferty dołączyło jednak mocne Hextech Mayhem: A League of Legends Story. Produkcja cieszy się pozytywnymi opiniami na PC. Spin-off League of Legends opiera się na rozgrywce w modelu 2D obserwowanej z boku. Jako Ziggs będziemy musieli łączyć skakanie po platformach z walką z przeciwnikami za pomocą bomb. Wszystkie ruchy wykonujemy do rytmu grającej w tle muzyki, a timing jest tutaj bardzo ważny.

Warto dodać, że Netflix Games jest zintegrowane z bazową usługą, czyli dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy standardowej oferty Netflixa. Gry dostępne są na systemach iOS i Android, a w Hextech Mayhem: A League of Legends Story na urządzeniach mobilnych możemy zagrać tylko w ramach tej usługi. Możliwe, że po premierze do Netflix Games trafią też inne gry z serii A League of Legends Story.