Henry Cavill żegna się z rolą Geralta w hicie Netflixa. W serialu Wiedźmin zastąpi go inny aktor.

Henry Cavill ogłosił wczoraj na swoich social mediach, że 3. sezon Wiedźmina będzie ostatnią odsłoną serialu, w którym zobaczymy go w roli Geralta z Rivii. Netflix również wydał komunikat w tej sprawie i niestety – jest to prawa. Nie powiem – jest to wielce zaskakująca informacja. Można wiele zarzucić tej produkcji, ale Henry Cavill w tej kreacji był rewelacyjny. Świetny casting i doprawdy żałuje, że w 4. sezonie zobaczymy innego aktora. Zastąpi go Liam Hemsworth, czyli brat Chrisa Hemswortha – odtwórcy roli Thora w filmach Marvela.

Henry Cavill

Henry Cavill żegna się z rolą Geralta w serialu Wiedźmin

Dlaczego Henry Cavill podjął taką decyzję? Z jednej strony jest to szokująca informacja, a z drugiej – jeszcze do wczoraj był bardzo zajętą gwiazdą. Niedawno ogłoszono, że oficjalnie wraca do roli Supermana, a poza tym występuje jako Sherlock Holmes w Enoli Holmes 2 (i prawdopodobnie nie będzie to ostatnia część), więc to całkiem sporo odpowiedzialnych projektów. Praca przy serialu pochłania bardzo dużo czasu, więc podejrzewam, że to było główną przyczyną. Aktor w swoim oświadczeniu nie podał powodów, ale pożegnał się z fanami i przekazał pałeczkę Liamowi Hemsworthowi.

Moja podróż jako Geralt z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami, i niestety, odłożę swój medalion i miecze na sezon 4. Zamiast mnie fantastyczny Pan Liam Hemsworth przejmie płaszcz Białego Wilka. Jak w przypadku największych postaci literackich, podaję pałeczkę z szacunkiem dla czasu spędzonego na ucieleśnieniu Geralta i entuzjazmu, aby zobaczyć podejście Liama ​​do tego najbardziej fascynującego człowieka. Liam ta postać ma dla niego tak wspaniałą głębię, ciesz się nurkowaniem i zobaczeniem tego, co możesz znaleźć.

Liam Hemsworth nie był dłużny i również powiedział kilka słów, dziękując Henry’emu Cavillowi za szansę podążania ścieżką, którą on wydeptał.

Jako fan Wiedźmina nie mogę się doczekać możliwości zagrania  Geralta z Rivii. Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że wręcza mi lejce i pozwala mi wziąć do ręki ostrza Białego Wilka w kolejnym rozdziale jego przygody. Henry, od lat jestem twoim fanem i zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej ukochanej postaci. Może i mam kilka dużych butów do wypełnienia, ale jestem naprawdę podekscytowany, że wkroczę do świata Wiedźmina.

 

Henry Cavill
fot. IMDB

Henry’ego Cavilla zastąpi Liam Hemsworth. Czy Thor będzie dumny z brata?

Należy teraz zadać sobie pytanie, czy to dobry recast? Szczerze mówiąc zupełnie nie widzę Liama w tej roli, tym bardziej że jego filmowe CV nie jest zbyt pokaźne. Wydaje mi się, że cały czas żyje w cieniu uzdolnionego brata. Możecie go kojarzyć z serii Igrzysk Śmierci, Niezniszczalnych 2 czy Dnia niepodległości: Odrodzenie. Jednak nie wydaje osądów, bo wiele początkujących castingów, które wydawały się strzałem w kolano, okazywały się strzałem w sam środek tarczy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale chociażby Wiedźmina zagrał sam Michał  Żebrowski to Henry Cavill był miodny w tej roli.

Zanim jednak zobaczymy Liama w roli Geralta, czeka nas jeszcze w grudniu 2022 roku spin-off Wiedźmin: Rodowód krwi oraz 3. sezon pierwszego serialu, który ma zadebiutować latem 2023 roku, więc jeszcze trochę poczekamy. Śpieszmy się kochać Henry’ego i Wiedźmina. Może i nie jestem ogromnym fanem tej produkcji, jednak ma ona parę niezłych elementów, a jednym z jaśniejszych punktów był Cavill. Z drugiej strony to może dobry znak? Może oznacza to więcej aktora w innych projektach? W zasadzie na taką zamianę jestem w stanie się zgodzić!

Halloween w domu, czyli DailyWeb poleca, co obejrzeć na Netflixie, HBO MAX, Amazon Prime Video i Canal +