Złe wieści płyną do nas z obozu Google. Niedawna premiera Google Pixel 8 zapoczątkowała fale aktualizacji sprzętów producenta do systemu Android 14. Niestety, ale wielu użytkowników Google Pixel 6, Pixel 6 Pro i Pixel 6a raportuje, że ich sprzęt stał się bezużyteczny. Co gorsza, Google nie ma na to rozwiązania.

To może być technologiczny fikołek, bo wiele osób śmieszyły problemy, które dotknęły użytkowników iPhone 15 oraz iPhone 15 Pro. Nie jestem zawistny i nie cieszą mnie takie przypadki, ale życie bywa przewrotne. Tutaj mamy tego najlepszy przykład.

//dzisiaj na dailyweb

To też kolejny raz, gdy warto wspomnieć o tym, że zbyt wiele oczekujemy od producentów. Przez to, mają oni zbyt mało czasu na porządne przygotowanie sprzętu i oprogramowania. Dajmy odetchnąć inżynierom w firmach i własnemu portfelowi!

Google Pixel 6 z dużą awarią po aktualizacji systemu

Ta sprawa nie dotyczy tylko garstki. Wielu użytkowników twierdzi, że aktualizacji do systemu Android 14, która rozsyłana jest do właścicieli sprzętu Google Pixel, całkowicie zniszczyło ich sprzęt. Mowa tu o całej 6 serii urządzeń — Google Pixel 6, Pixel 6 Pro oraz Pixel 6a.

Użytkownicy za pośrednictwem portali jak The Verge czy 9to5Google oraz forów dyskusyjnych w tym Reddit zgłaszają niepokojące wieści. Ich sprzęt zaczęły dręczyć różne dziwne przypadłości. Jest ich wiele, ale te najgorsze powodują, że sprzęt w praktyce jest nieużywalny.

Google Pixel 6

Dotyczy uszkodzenia aplikacji aparatu i braku możliwości robienia zdjęć, utracie danych oraz kuriozalnemu błędowi, który zamienia wewnętrzna pamięć z 128 GB w zaledwie 4 GB, w wyniku czego telefon szaleje z braku pamięci.

Google twierdzi, że odparło największy atak DDoS w historii

Co gorsza, nie ma remedium na tę sytuację. Nie istnieje łatka, ani możliwość przywrócenie poprzedniego stanu. Google rozkłada ręce. Jeden z użytkowników, którego telefon był po gwarancji, dowiedział się, że firma nie świadczy usług pogwarancyjnych w tym przypadku. Zalecono mu kupno nowego telefonu!

Google Pixel 8, 8 Pro oraz Pixel Watch 2 już oficjalnie.Sporo zmian w sprzęcie i jeszcze więcej w sofcie

Warto tu przypomnieć, że Google Pixel 6 zadebiutował w 2021 roku (w USA działa jedynie 1 roczna gwarancja na sprzęt). W najmocniejszej konfiguracji był wyceniony na 1099 dolarów + podatki. Miał też zapewnione wsparcie przez 3 lata i zagwarantowaną aktualizację do Androida 15 (zadebiutował z Android 12).

google pixel 6

Użytkownik, którego dotknęła awaria, został więc sam bez pomocy, z dwuletnim telefonem, za który zapłacił prawie 1500 dolarów!