Doskonałe wieści dla wszystkich fanów kombinacji: zielonego ludzika i smartfonów od Google. Oficjalnie Pixele zawitały do Polski! Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową.

Google wprowadza do Polski swoje smartfony.  Polska to kolejny kraj, w którym można od teraz oficjalnie kupić Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro oraz całkiem nowego Pixela 8a, a także akcesoria takie jak słuchawki Pixel Buds A-Series i stylowe etui na telefony Pixel. Telefony, opracowane przez Google zgodnie z hasłem „AI od Google – zawsze pod ręką”, będą dostępne w sklepie Google Store oraz u lokalnych partnerów – Play i Media Expert.

//dzisiaj na dailyweb

Telefony Pixel z serii 8 są wyposażone w jedyne w swoim rodzaju funkcje, które wykorzystują technologię Google Tensor G3, czyli procesor nowej generacji stworzony specjalnie do telefonów Google. Przez 7 lat wszystkie te telefony będą objęte aktualizacją oprogramowania, w tym aktualizacjami systemu operacyjnego Android i aktualizacjami zabezpieczeń, oraz regularnie będą otrzymywać pakiety nowych funkcji.

Elegancki wygląd na co dzień

Linię telefonów Pixel cechują elegancki wygląd, charakterystyczna wyspa aparatu Pixel, smukły kształt, piękne metalowe wykończenia i materiały z recyklingu.

Pixel 8a to najbardziej wytrzymały telefon Google z serii A. Wyświetlacz Actua jest o 40% jaśniejszy niż ten w telefonie Pixel 7a, a dzięki częstotliwości odświeżania 120 Hz przewijanie jest jeszcze płynniejsze. Charakteryzują go matowa osłona tylna, ramka z polerowanego aluminium i 4 niesamowite kolory: aloesowy (edycja limitowana!), niebieski, obsydian i porcelana.

Pixel 8a Aloe Lifestyle

Pixel 8 wygodnie mieści się w dłoni dzięki wyprofilowanym krawędziom, a kolorowy wyświetlacz Actua o przekątnej 6,2 cala z częstotliwością odświeżania 120 Hz zapewnia czysty i realistyczny obraz oraz o 42% większą jasność niż wyświetlacz Pixela 7. Telefon Pixel 8 charakteryzują satynowe metalowe wykończenia, osłona tylna ze szkła polerowanego oraz kolory: zielonoszary, obsydian i pudrowy róż.

Pixel 8a Obsidian 1

Wyświetlacz Super Actua o przekątnej 6,7 cala telefonu Pixel 8 Pro jest najjaśniejszym jak dotąd wyświetlaczem. Dzięki temu nawet w bezpośrednim świetle słonecznym obrazy w rozdzielczości ultra HDR będą wyglądać realistycznie. Ten telefon ma również osłonę tylną z matowego szkła i ramkę z polerowanego aluminium oraz występuje w 3 kolorach: niebieskim, porcelanowym i obsydianu.

Pixel 8a Porcelain 2

Więcej ulepszeń aparatu

Smartfony z linii Pixel 8 są wyposażone w zaawansowany system aparatów, który umożliwia robienie fantastycznych zdjęć i kręcenie wysokiej jakości filmów, a także w funkcje edycji oparte na AI.

Każdy może znaleźć idealny aparat Pixel dla siebie. Pixel 8a ma świetną cenę i umożliwia zrobienie fantastycznych zdjęć dzięki obiektywowi głównemu o rozdzielczości 64 megapikseli i wszechstronnemu obiektywowi ultraszerokokątnemu. Aparat Pixela 8 z obiektywem ultraszerokokątnym i ostrością w trybie makro podnosi jakość codziennych zdjęć. Z kolei potrójny tylny aparat Pixela 8 Pro zapewnia doskonałą jakość zdjęć przy słabym oświetleniu, ulepszoną funkcję ostrości w trybie makro, zaawansowany teleobiektyw oraz możliwość zrobienia najlepszego jak dotąd selfie.

Aplikacja aparatu ma nowy, intuicyjny interfejs umożliwiający szybkie wyszukiwanie i rejestrowanie treści w ulubionych trybach zdjęć i wideo. W modelu Pixel 8 Pro użytkownicy mają dostęp do ustawień zaawansowanych, które dają większą kreatywną kontrolę nad aparatem Pixel dzięki ustawieniom takim jak szybkość migawki, ISO czy zdjęcia w rozdzielczości 50 Mpix w całym zakresie powiększenia.

Pixel 8a Aloe 1

Magia edycji zdjęć

Każdemu zdarzyło się zrobić idealne zdjęcie grupowe, na którym ktoś nie patrzył w stronę aparatu. Funkcja Najlepsze ujęcie wykorzystuje już zrobione zdjęcia, aby pomóc każdemu osiągnąć oczekiwany efekt. W tym celu algorytm działający na urządzeniu tworzy obraz przez połączenie serii zdjęć, tak aby wszystkie osoby ze zdjęcia wyglądały jak najlepiej.

Pixel 8a Bay 1

Magiczny edytor w Zdjęciach Google to nowa eksperymentalna funkcja edycji, która wykorzystuje AI od Google, aby pomóc mobilnym fotografom dostosować zdjęcia do istoty chwili, która miała zostać uchwycona. Można zmienić położenie i rozmiar obiektów lub użyć gotowych ustawień, aby tło wyglądało jeszcze lepiej – wszystko to za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Magiczna gumka do dźwięków ulepsza filmy poprzez proste wyciszenie rozpraszających dźwięków, takich jak szum wiatru czy odgłosy tłumu. Ta pierwsza tego rodzaju funkcja do cyfrowej ścieżki audio wykorzystuje zaawansowane modele uczenia maszynowego do wyodrębniania warstw poszczególnych dźwięków, dzięki czemu można kontrolować ich poziomy głośności.

Z kolei Ulepszona jakość obrazu w Pixelu 8 Pro wykorzystuje procesor Tensor G3 i zaawansowane centra danych, aby zapewnić najnowocześniejszą technologię przetwarzania wideo. Funkcja ta dostosowuje kolory, oświetlenie, stabilizację i ziarnistość, czego rezultatem są fantastyczne filmy, które wyglądają realistycznie. Ulepszona jakość obrazu umożliwia również filmowanie w trybie nocnym, co zapewnia lepszą jakość filmów nagrywanych smartfonem przy słabym oświetleniu.

Funkcje pomagające oszczędzać czas i wykonywać zadania

Pixel został zaprojektowany, aby pomóc ich użytkownikom realizować więcej zadań. Dzięki funkcjom pozwalającym zaoszczędzić czas, Pixel płynnie integruje najlepsze aplikacje Google wykorzystujące AI od Google, takie jak wyszukiwarka, Mapy, Tłumacz czy Zdjęcia.

Gemini zapewnia wsparcie w pisaniu, rozmawianiu czy dodawaniu zdjęć. Może pomóc przy poszukiwaniu pomysłów, pisaniu podziękowań, a nawet planowaniu podróży na następne wakacje. Można nawet poprosić Gemini o podsumowanie najnowszych e-maili, aby szybko przejrzeć skrzynkę odbiorczą.

Kolejną wyjątkową funkcją jest opcja Zaznacz, aby wyszukać. Za pomocą prostego gestu wystarczy zaznaczyć obrazy, tekst lub filmy w dowolny naturalny dla siebie sposób – na przykład zakreślając kółkiem, podświetlając, bazgrząc lub dotykając – i znaleźć potrzebne informacje bez przełączania aplikacji.

7 lat aktualizacji zapewniających bezpieczeństwo użytkownika i jego danych osobowych

Pixel daje dostęp do wyjątkowych funkcji, aktualizacji i poprawek, które sprawią, że telefon jest jeszcze bardziej wydajny. W przypadku produktów z linii Pixel 8 Google oferuje 7 lat pomocy w zakresie oprogramowania.

W telefonie jest całe nasze życie – od zdjęć po hasła. Google Tensor G3 współpracuje z układem zabezpieczającym Titan M2, aby chronić dane osobowe i uczynić Pixela bardziej odpornym na zaawansowane ataki. Obecnie funkcja rozpoznawania twarzy w telefonie Pixel 8 spełnia najwyższe standardy Androida dotyczące klasy biometrycznej. Telefon zapewnia też dodatkowe udogodnienie w postaci szybkiego i bezpiecznego czytnika linii papilarnych pod wyświetlaczem, który umożliwia dostęp do kompatybilnych aplikacji bankowych i płatniczych, takich jak Portfel Google.

R E K L A M A

Google Pixel w sprzedaży

Przejście na Pixela jest proste i zapewnia dostęp do tego, co najlepsze w Google. Użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości swojego nowego Pixela 8a i na start otrzymać 3 miesiące YouTube Premium, Google One oraz 6 miesięcy Fitbit Premium bezpłatnie. Z kolei wybierając Pixela 8 lub 8 Pro można zyskać dodatkowe 3 miesiące Google One.

Wszystkie te urządzenia oraz etui i słuchawki Pixel Buds A-Series będą dostępne w Google Store, a także w ofercie partnerów Google – Play i Media Expert. Pixel 8a dostępny jest w przedsprzedaży już od 7 maja, natomiast modele Pixela 8 oraz Pixela 8 Pro dostępne są w sprzedaży od dnia premiery.

  • Cena Pixel 8a wynosi 2449 zł (128GB) oraz 2749 zł (256GB).
  • Cena Pixel 8 wynosi 3599 zł (128GB) oraz 3899 zł (256GB).
  • Cena Pixel 8 Pro wynosi 4999 zł (128GB), 5299 zł ((256GB) oraz 5899 zł (512GB).

Użytkownicy mogą skorzystać z promocji na start i przy zakupie telefonu Pixel 8 Pro zyskać 1000 zł do wykorzystania w sklepie Google Store Polska, 700 zł do wykorzystania przy zakupie Pixel 8 oraz 650 zł przy zakupie modelu Pixel 8a. Oferty promocyjne na start przygotowali również partnerzy.

Zobacz nasz VLOG!