Wielu fanów Google czekało na ten moment. Firma przedstawiła nowe urządzenia, które dla wielu, z racji formy są najlepszym możliwym wyborem jeśli chodzi o smartfony z Androidem. Poznajcie nowe Google Pixel 8, 8 Pro oraz towarzyszące im Google Pixel Watch 2 i Google Pixel Buds Pro 2.

Na właśnie zakończonej imprezie Google, pokazano następną serię urządzeń firmy. Na kilka dni przed znaliśmy szczątkowe specyfikacje urządzeń, teraz udało je się potwierdzić. Zmiany nie są spektakularne, to po prostu rozsądna ewolucja udanego sprzętu.

//dzisiaj na dailyweb

Sprzęt wydaje się bardziej dopracowany, a o jego świetności świadczą nowe funkcje. Jest też kilka nowych dodatków, które nie zrewolucjonizują świata, ale mogą znacznie ułatwić nasze cyfrowe życie. Podobała nam się też oprawa wydarzenia, w przeciwieństwie do konkurencji nie trąciła ona myszką.

Google Pixel 8 Pro

Tak jak się spodziewaliśmy sprzęt zadebiutował korzystając z nowego procesora Tensor G3. Ekran ma 6,7-cala i wykonano go w technologii Super Actua display z odświeżaniem od 1 Hz do 120 Hz. Ma rozdzielczość 1344 × 2992 pix i jasność 2000 nitów. Model posiada 12 GB RAM i od 128 do nawet 1 TB pamięci wewnętrznej. Akumulator urządzenia to ogniwo 5050 mAh. Co ciekawe, Google zastosowało z tyłu prawdziwy czujnik temperatury, którym zmierzysz temperaturę przedmiotów (np. patelni).

Google Pixel 8 Pro

Aparat do selfie ma 10,5 MP (1.22 μm, f/2.2, FOV 95 stopni). Aparat główny składa się z trzech oczek — szerokokątny 50 MP (1.2 μm, f/1.68, FOV 82 stopni i przetwornik 1/1.31 cal), ultraszerokokątny z 48 MP (0.8 μm, f/1.95, FOV 122,5 stopni) oraz tele z 48 MP (0.7 μm, f/2.8, FOV 21.8 stopnia, 5x zoom optyczny i 30x hybrydowy).

Google Pixel 8 Pro

Funkcje oprogramowania

 • Filtr antyspamowy dla połączeń, potrafi odróżnić prawdziwe osoby od automatów zgłoszeniowych
 • Audio Magic Eraser. Wycinanie niechcianych dźwięków, z materiałów wideo (np. szczekania psa).
 • Best Take. Podmiana twarzy, z różnych ujęć, by wybrać najlepszą ekspresję (lub, ujęcie bez zamkniętych oczu). Aparat robi kilka zdjęć jednocześnie, z których wybieramy.
 • Guided Frame. Aplikacja kamery wie, co fotografujemy (różne ustawienia dla zwykłych zdjęć, lub fotografowania dokumentów).
 • Skip the hold music. Pomijanie muzyki w oczekiwaniu na połączenie z konsultantem infolinii.
 • Clear Calling. Lepsze filtrowanie zakłóceń podczas rozmowy.
 • Google AI. Udoskonalona współpraca z aplikacjami.
 • Rozszerzono funkcje śledzenia naszego bezpieczeństwa.
 • Udoskonalona aplikacja dyktafonu z transkrypcją głosu i AI
 • Udoskonalona funkcja Magic Eraser
 • Połączono asystenta Google z Bardem
 • Wsparcie dla urządzenia rozszerzono do 7 lat.

Przy zakupie Google Pixel 8 Pro uzyskamy 6 miesięcy abonamentu Fitbit Premium i Google One (2 TB) oraz 3 miesiące YouTube Premium. Więcej informacji na stronie Google Pixel 8 Pro.

Google Pixel 8 Pro

Google Pixel 8

Ten model nas zaskoczył. Plotki mówiły o zastosowaniu procesora Tensor T2, a jednak otrzymał on tak jak model Pro nową wersję G3. Wyświetlacz jest tu mniejszy ma 6.2 cala. Jest jednak równie jasny jak w modelu Pro. Ma mniejszą rozdzielczość, która wynosi 1080 × 2400. To wyświetlacz Actua display, ale z częstotliwością odświeżania 60 Hz do 120 Hz. Również akumulator jest mniejszy, ma 4575 mAh. Model ten dysponuje skromniejszą pamięcią – 8 GB RAM i wariantami 128 i 128 GB pamięci na dane.

Google Pixel 8

Aparat do selfie ma 10,5 MP (1.22 μm, f/2.2, FOV 95 stopni). Aparat główny składa się z dwóch oczek — szerokokątny 50 MP ( 1.2 μm, f/1.68, FOV 82 stopni i przetwornik 1/1.31 cal) oraz ultraszerokiego 12 MP (1.25 μm, f/2.2, FOV 125.8 stopnia).

Google Pixel 8

Przy zakupie Google Pixel 8 Pro uzyskamy 6 miesięcy abonamentu Fitbit Premium i Google One (2 TB) oraz 3 miesiące YouTube Premium. Więcej informacji na stronie Google Pixel 8.

Google Pixel Watch 2 oraz aktualizacja Pixel Buds Pro

Google Pixel Watch 2 jest bardzo podobny do pierwowzoru. Dysponuje całkiem nową platformą sprzętową. Nowym szybszym procesorem, nowym potrójnym układem sensorów — dokładniejszym czujnikiem optycznym, temperatury oraz stresu. Całość pracuje na postawie systemu Google WearOS. Więcej informacji o Pixel Watch 2 znajduje się pod tym adresem.

Google Pixel Watch 2

Zaprezentowano całkiem nową aplikację Fitbit. Zyskała ona również funkcje bazujące na AI. Można zadawać jej pytania jak w ChatGPT. Przykładowo można poprosić o porównanie treningów. Aplikacja.

Google Pixel Watch 2

Google Buds Pro zostały zaktualizowane. Wykorzystują teraz nową technologię Bluetooth Super Wide Band oraz AI do przetwarzania dźwięku otoczenia. Tryby ANC i Ambient są dzięki temu niezwykle akuratne.

Google Pixel Watch 2

Cena i dostępność

Pixel Watch 2 startuje od 349 dolarów za wersję WiFi. W pakiecie znajduje się dostęp do Fitbit Premium na okres 6 miesięcy. Cena Pixel 8 zaczyna się od 699 dolarów. Cena Google Pixel 8 Pro zaczyna się od 999 dolarów.

Więcej informacji na stronie Google Pixel 8.