Genshin Impact – jedna z najpopularniejszych gier mobile, która jest również dostępna na większości platform gamingowych, ma się niedługo doczekać potężnej aktualizacji. Poza nowym obszarem rozgrywki otrzymamy również kilku nowych bohaterów, nowe bronie oraz kilka nowych mechanik, w tym żywioł – dendro. Poniższy artykuł jest zatem zbiorem tego, co już wiemy oraz, spekulacji, co dopiero może się pojawić w kolejnej wersji określanej jako 3.0.

Genshin jest dostępny od 28 września 2020 roku. To wtedy otrzymaliśmy dostęp do pierwszych obszarów, jakimi są Mondstadt oraz Liyue. Każda kraina ma przypominać pewną kulturę zatem przykładowe Mondstadt jest wzorowane na kulturze europejskiej natomiast drugi z wymienionych obszarów – na kulturze Chin.

R E K L A M A

Kilka słów o samym Genshin Impact

Rozgrywka charakteryzuje się modelem gatcha, czyli gracze za uzbieraną w grze walutę mogą losować bohaterów czy bronie, których następnie wykorzystają podczas swojej podróży. Tytuł zaskoczył internautów wyglądem szaty graficznej, jaką posiada, gdyż jest ona mocno zbliżona do bardzo znanych produkcji takich jak na przykład Zelda: Breath of the Wild.

Genshin Impact
fot. Genshin Mains – Your Guide to Teyvat

Gra doczekała się również kilku nagród w tym Mobile Game Awards 2022 za najlepszą oprawę audio wizualną. Samo studio MiHoYo odpowiedzialne za Genshin Impact jest dobrze znane w społeczności gatcha i odpowiadają oni również za takie tytuły jak, chociażby Honkai Impact. Jak wcześniej wspomniałem, gra stała się bardzo popularna dzięki swojej wersji mobile, za którą w 2021 roku otrzymała nagrodę The Game Award for Best Mobile Game.

A więc Sumeru

Przejdźmy zatem do samej aktualizacji. Ma się ona pojawić w połowie sierpnia 2022 roku. Z największych nowości, jakie otrzymamy, trzeba wymienić nowy obszar – Sumeru, który jest wzorowany na kulturze bliskiego wschodu oraz Indii. Możemy zatem spodziewać się pustyni, lasów deszczowych czy dżungli.

Kraina będzie się zatem mocno wyróżniać fauną i florą od tych, do których otrzymaliśmy już dostęp. Jest to region bardzo bogaty w roślinność i zwierzęta. Warto zatem się w narzędzie do chwytania stworzeń (dostępne dzięki poprzednim aktualizacjom), aby zdobyć tutaj kilka nowych okazów do kolekcji.

Każde terytorium charakteryzuje się pewnym żywiołem:

  • Mondstadt – żywioł Anemo, czyli wiatru
  • Liyue – żywioł Geo, czyli ziemi
  • Inazuma – żywioł electro, czyli elektryczności

W Genshin Impact 3.0 poznamy nowy żywioł, który wcześniej pojawiał się już w grze, jednakże nie było nam dane z niego skorzystać. Mowa tutaj o Dendro – czyli żywiole natury. Ma być to jeden z potężniejszych elementów, który prowadzi poważne zmiany w mecie gry. Dotychczas najpopularniejsze połączenia to na przykład: Pyro+Hydro lub Cryo+Electro, więc czeka nas powiew świeżości w temacie walki.

À propos walki, w nowej wersji doczekamy się również nowych przeciwników, którzy również będą posługiwali się wcześniej wspomnianym elementem. Zapewne przyjdzie nam również spotkać nowe typy pułapek czy też łamigłówek, które będą charakterystyczne dla architektury nowego rejonu.

Genshin Impact
fot. Genshin Mains – Your Guide to Teyvat

Najprawdopodobniej pojawi się również znana już z Inazumy mechanika Sacred Sacura Tree – w której to gracz musiał kolekcjonować żetony, które następnie mógł wymienić na nagrody pod specjalnym drzewem. W Sumeru ma ona wrócić pod dopasowaną do obszaru postacią. Dla zaznajomionych z tematem mogę jedynie zdradzić, że czeka nas jeszcze więcej zbierania punktów, które w nowej wersji są nazywane Dendrocullusami.

Nowi Bohaterowie

W nowej aktualizacji do Genshin Impact otrzymamy również pakiet nowych bohaterów. Oczywiście adekwatnie do nowych postaci pojawią się też nowe bronie. Schemat będzie zapewne taki sam, jak w poprzednich wersjach zatem możemy spodziewać się, iż oręż będzie dostosowany do aktualnie widniejącego na banerze charakteru. Dzięki informacjom, które ujawniło już studio, możemy poznać już imiona naszych przyszłych podopiecznych:

  • Tighnari – będzie to 5 gwiazdkowa postać używająca łuku. Będzie się również posługiwać wcześniej wspomnianym nowym elementem, czyli Dendro.
  • Dori – tym razem 4 gwiazdkowy bohater, który posiada element Electro. Broń nie została jeszcze potwierdzona, lecz najprawdopodobniej będzie to rodzaj wielkiego miecza (Claymore).
  • Collei – jeden z kluczowych dla fabuły charakterów również władający nowym żywiołem Dendro.

Również jest to użytkownik łuku. Jej styl gry prawdopodobnie będzie przypominał już znaną nam z początków gry Amber, gdyż fabularnie postać trenowała razem z nią. Z informacji wiemy, iż będzie to 4 gwiazdkowy heros.

W Genshin Impact 3.0 podczas misji fabularnych mamy też spotkać starych znajomych takich jak Childe (Liyue) czy Scaramouche (Inazuma). Pojawi się też nowy Archon quest – czyli misja, w której poznajemy nowego władcę krainy, którym jest Kusanali. Jej wygląd nie został jednak jeszcze potwierdzony.

Nasza główna postać (Traveler) będzie również w stanie nauczyć się nowego żywiołu, więc zapewne już od pierwszych chwil aktualizacji będzie nam dane wypróbować go w praktyce. Nowy update do Genshin Impact zapowiada się zatem naprawdę obiecująco.

Z pewnością będę go wyczekiwał, aby móc zrelaksować ze smartfonem w ręku, kiedy nawiedzi mnie nuda. Możecie się również spodziewać opinii o nowej wersji, jak tylko dane będzie mi ją ograć.

Na zakończenie dodam, iż otrzymaliśmy również garść nieoficjalnych informacji od leakersów. Oto kilka z nich: Prawdopodobnie powróci event „Lost Riches”, w którym to będzie możliwość zdobycia nowego koloru naszej Seelie (latającego chowańca). Ma być to kolor zielony. Nowe postacie: Nilou (prawdopodobnie 5 gwiazdkowa postać z elementem Hydro); Dehya (prawdopodobnie 4 gwiazdkowa postać z elementem Pyro) oraz Al Haitham (prawdopodobnie 5 gwiazdkowa postać z elementem Dendro) Być może spotkamy nowego antagonistę, którym ma być Dottore.

Genshin Impact jest dostępny na platformach: Android, iOS, PC, PS4 oraz PS5

Sega Genesis Mini 2, czyli powrót do przeszłości

Autor: Piotr Rochna