Oryginalna odsłona gry Faraon została wydana w 1999 roku. Już samo pisanie tej daty przenosi nas w przeszłość. Przez następne lata produkcja cieszyła się olbrzymią popularnością i wyznaczyła kierunki dla rozwoju gier strategicznych. Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że trwają prace nad przygotowanie remake’u Faraona, a dzisiaj opublikowano wersję demo w bibliotece Steam.

Wersja demonstracyjna dostępna jest oczywiście za darmo, ale tylko w ograniczonym czasie. Można ją testować do 28 lutego 2022 roku. Niestety nie ma co oczekiwać zbyt wiele po demku, bo w jego ramach otrzymamy zaledwie 4 misje w formie samouczka.

Faraon: New Era dostępne w wersji demo na Steamie

W nowej odsłonie otrzymamy ponad 50 misji, a twórcy gwarantują ponad 100 godzin rozgrywki. W ramach remake’u dostępny będzie także dodatek Cleopatra: Queen of the Nile. Ekonomiczna strategia pozwala przenieść nas w czasy Faraona, a dzięki temu poznać trochę historii starożytnego Egiptu. Budujemy swoje miasto praktycznie od zera, a także zarządzamy każdym aspektem gospodarczym, religijnym i ekonomicznym. Celem jest stworzenie wielkiego imperium i zdobycie szacunku podwładnych. Faraon wymieniany jest obok serii Anno jako jedna z najlepszych gier strategicznych jaka powstała.

Studio zapewniło nową jakość graficzną w Ultra HD, która jest dostosowana do współczesnych standardów. Zupełnie nowa ścieżka dźwiękowa ma z kolei dostarczyć nowych doznań.

W celu pobrania demo gry wystarczy mieć konto w serwisie Steam.

Wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows 7+
  • Procesor: Intel i5+
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: OpenGL 3.0 compliant video card
  • Miejsce na dysku: 8 GB dostępnej przestrzeni

Demo dostępne jest w ramach festiwalu gier, które dopiero przed nami – Steam Next. Na razie nie podano oficjalnej daty premiery Faraona, ale prawdopodobnie gra pojawi się w 2022 roku. W serwisie Steam możemy zobaczyć lakoniczne „cooming soon”.