Do League of Legends trafił już najnowszy patch z numerem 12.13. Przyniósł on naprawdę sporo zmian, razem z nową bohaterką Nilah, reworkiem Sivir i poprawkami balansu szeregu postaci. Oprócz tego w grze trwa obecnie event Czarodziejki Gwiazd i dostępna jest już promocja na Riot Points przed planowanymi podwyżkami tej wirtualnej waluty.

Nowa bohaterka – Nilah

Najnowsza bohaterka w League of Legends to Nilah. Jej podstawową pozycją jest ADC, ale sytuacyjnie powinna ona sprawdzić się też w innych rolach. Zestaw jej umiejętności przypomina nieco skille Samiry, ale jednak Nilah to czempion o trochę innej charakterystyce.

Pełen opis umiejętności Nilah znajdziecie poniżej:

Umiejętność bierna — Idealna Synergia
Nilah wzmacnia posiadane przez pobliskich sojuszników umiejętności leczenia i osłaniania tarczą. Sojusznicy, którzy wyleczą lub osłonią tarczą Nilah, sami uzyskają dodatkowe leczenie lub tarczę. Gdy sojuszniczy bohaterowie leczą się lub osłaniają tarczą w pobliżu Nilah, ona sama zapewnia sobie dodatkowe leczenie lub tarczę.Jeśli Nilah trafi wrogiego stwora jako ostatnia, ona sama i najbliższy bohater sojusznik zyskują zwykłą ilość wspólnego doświadczenia plus połowę doświadczenia, które w innym przypadku zostałoby stracone podczas dzielenia się.

Q — Bezkształtne Ostrze
Użycie: Bezkształtne Ostrze Nilah uderza wzdłuż linii, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom. Trafienie wroga na krótko zwiększa zasięg i prędkość ataku Nilah oraz wzmacnia jej ataki podstawowe, dzięki czemu tworzą stożek i zadają dodatkowe obrażenia.
Biernie: Obrażenia od ataków i umiejętności zadawane bohaterom ignorują częściowo ich pancerz, a Nilah leczy się o część zadanych obrażeń. Ten efekt skaluje się na podstawie szansy na trafienie krytyczne i przekształca każdą nadwyżkę leczenia w tarczę.

W — Całun Radości
Nilah otacza się Całunem Radości, dzięki któremu na krótko zyskuje prędkość ruchu, redukcję odnoszonych obrażeń magicznych oraz unika wszystkich obrażeń od ataków.
Dotknięcie sojusznika również ukrywa go w całunie, zapewniając mu takie same korzyści przez czas krótszy o połowę.

E — Strumień Powietrzny
Strumień Powietrzny pozwala Nilah doskoczyć do wybranej jednostki, pokonując za każdym razem określoną odległość i zadając obrażenia wszystkim wrogom, których spotka na swojej drodze. Nilah może przechowywać do 2 ładunków Strumienia Powietrznego jednocześnie.
Podczas działania Strumienia Powietrznego Nilah może użyć Bezkształtnego Ostrza (Q), aby wywołać falę na swojej drodze, zadając obrażenia po krótkim opóźnieniu i zapewniając Bezkształtnemu Ostrzu wzmocniony efekt ataków podstawowych.

R — Apoteoza
Nilah uwalnia przypływ mocy, smagając swoim biczem otaczający ją obszar, a kulminacyjny wybuch wciąga wrogów w centrum tego obszaru.
Apoteoza leczy Nilah o część zadanych obrażeń, przekształcając każdą nadwyżkę leczenia w tarczę. Ten efekt skaluje się na podstawie szansy na trafienie krytyczne i dotyczy też pobliskich sojuszników.

Od premiery Patcha 12.13 Nilah zdążyła już zostać znerfiona w ramach hotfixu. Zmniejszono między innymi jej zdrowie, pancerz i obrażenia, a także zwiększony został czas odnowienia Strumienia Powietrznego. Miejmy nadzieję, że odpowiednie zbalansowanie nowej postaci nie zajmie zbyt dużo czasu.

Rework Sivir i poprawki balansu postaci

Sivir doczekała się małej przebudowy swoich umiejętności. Postać ta uległa zmianom od stóp do głów, zaczynając od podstawowych statystyk takich jak zdrowie i obrażenia od ataku, kończąc na wszystkich umiejętnościach łącznie z umiejętnością bierną. Generalny zamysł tych zmian polega na tym, że postać ta ma zadawać większe obrażenia i być bardziej mobilna, ale niekoniecznie wytrzymalsza.

Oprócz tego w patchu 12.13 buffy otrzymali: Elise, Evelynn, Fiddlesticks, Galio, Karthus, Kled, Master Yi, Olaf, Renekton, Taliyah i Vex, znerfiono Volibeara i Corkiego, a Gwen przeszła modyfikację balansu swoich umiejętności. Osłabienie Nilah nie jest jednak jedyną poprawką tego patcha – chwilę przed nią znerfiono nieco Gwen, Mastera Yi i Sivir.

Promocja na Riot Points

Warto przypomnieć, że trwa aktualnie promocja na punkty Riot Points. Do 31 lipca każdy zakup będzie obfitował w podwójną ilość bonusowych RP. Przykładowo najdroższy pakiet za 300 PLN daje obecnie 13340 Riot Points, a przed promocją liczba ta wynosiła 11320 Riot Points. Jeśli więc chcecie zaopatrzyć się w wirtualną walutę w League of Legends, to warto zrobić to teraz – ceny wzrosną już 19 sierpnia.