FIFA, czyli Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zdecydowała się na otwarcie nowego serwisu streamingowego. Platforma FIFA+ jest darmowa i oferuje zarówno mecze piłki nożnej, jak i oryginalne produkcje.

Na rynku pojawia się coraz więcej platform streamingowych. Na otwarcie takiego serwisu zdecydowała się także Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej – FIFA+ już działa i jest dosyć ciekawą opcją dla fanów sportu. Jak mówi prezydent federacji Gianni Infantino „FIFA+ ilustruje zmianę sposobów, w jakie fani futbolu odkrywają i łączą się z tym sportem”.

FIFA+ jest dostępny całkowicie za darmo. Oczywiście nie jest to projekt non-profit, więc podczas oglądania natrafimy na reklamy. Póki co nie są one jednak szczególnie natarczywe i przypominają te, które możemy znaleźć na YouTubie. Serwis aktualnie dostępny jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim i portugalskim. Na razie nie wiadomo, czy planowana jest także polska lokalizacja, ale niewykluczone, że pojawi się ona wśród kolejnych 6 wersji językowych, które potwierdzono na czerwiec.

R E K L A M A

Darmowe mecze Ekstraklasy w FIFA+

Oferta FIFA+ opiera się zarówno na meczach na żywo i historycznych spotkaniach, jak i produkcjach oryginalnych. FIFA twierdzi, że z końcem 2022 roku serwis dobije do liczby 40 tysięcy meczów na żywo rocznie. Największe ligi świata są oczywiście obarczone bardzo drogimi licencjami, więc FIFA+ skupi się raczej na tych mniejszych, często niedostatecznie transmitowanych, jak duńska Superliga słowacka Fortuna Liga, czy wiele rozgrywek kobiecych i młodzieżowych.

Co jednak najważniejsze dla polskich fanów – organizacji udało się pozyskać prawa do transmitowania meczów polskiej PKO BP Ekstraklasy. Na FIFA+ już niedługo obejrzymy więc zmagania polskich drużyn. W ofercie nie zabrakło też produkcji oryginalnych, takich jak biograficzny serial Captains opowiadający historie Luki Modricia czy Pierre-Emericka Aubameyanga, czy pełnometrażowy film przedstawiający karierę Ronaldinho.

O tym, czy FIFA+ odniesie sukces, zapewne dowiemy się już niedługo. Ze względu na brak wejściowej opłaty oglądalność może być całkiem spora i serwis może się okazać silnym zawodnikiem na rynku. Pozostaje mieć nadzieję, że platforma nie przestanie się rozwijać i oferować nowych, ciekawych produkcji.