Doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia plotek – najpopularniejsza seria gier piłkarskich niedługo zmieni nazwę. W przyszłym roku FIFA przekształci się w EA Sports FC.

Gry z serii FIFA można lubić, lub nie. EA co roku obiecuje wielkie nowości i zmiany, ale nie zmienia się jedna rzecz – na jesieni debiutuje gra, która kosztuje naprawdę sporo i jest mocno niedopracowana. Problem ten mógłby zostać rozwiązany przez przejście, chociażby na model subskrypcyjny lub free to play.

FIFA zmienia się w EA Sports FC

Już w przyszłym roku pojawi się do tego znakomita okazja – właśnie potwierdzono, że seria FIFA zmieni nazwę na EA Sports FC. Nieoficjalnym powodem takiego ruchu jest brak porozumienia z FIFĄ, która zażądała ogromnych pieniędzy za używanie tej nazwy w grach Electronic Arts. Do nowej nazwy z pewnością będzie trudno się przyzwyczaić – „chodź na meczyk w EA Sports FC” nie brzmi przecież zbyt chwytliwie. Jak jednak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazków, więc może społeczność znajdzie na to jakieś rozwiązanie.

R E K L A M A

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie EA:

„Wszystko co kochasz w naszych grach będzie też częścią EA SPORTS FC – znakomita rozgrywka, tryby, ligi, turnieje, kluby, pilarze. Tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Nasze niepowtarzalne portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które inwestowaliśmy przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC. Wliczając w to nasze ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami, o których poinformujemy już wkrótce.

Nasza nowa niezależna platforma przyniesie też nowe wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany. […]

EA SPORTS FC pozwoli nam uczynić tę przyszłość rzeczywistością i nie tylko… ale najpierw dostarczymy wam najlepszą grę z serii z naszym obecnym partnerem, FIFA. Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup.”

Miejmy nadzieję, że tym razem zapewnienia o wielkich zamianach okażą się rzeczywistością – przekonamy się o tym w lipcu 2023 roku. Ostatnia odsłona serii FIFA autorstwa EA Sports ukaże się na jesieni – pierwszych informacji o tegorocznej edycji powinniśmy otrzymać już niebawem. Mimo złożonej w komunikacie obietnicy, że będzie to najlepsza gra z serii, doświadczenie uczy, by podejść do tych słów z dystansem. Osobiście kibicuję jednak „elektronikom”, by udało im się należycie pożegnać z marką FIFA.


Posłuchaj nas!