Przed momentem dowiedzieliśmy się, że EA nie dogadało się z FIFĄ, FIFA 23 będzie ostatnią grą z serii tworzoną przez kanadyjskie studio. Electronic Arts zapowiedziało już swoje dalsze plany – otrzymamy nową markę o nazwie EA Sports FC.

Jak zapowiedziano w oficjalnym komunikacie na ten temat:

„Wszystko co kochasz w naszych grach będzie też częścią EA SPORTS FC – znakomita rozgrywka, tryby, ligi, turnieje, kluby, pilarze. Tryby Ultimate Team, kariery, wirtualnych klubów i VOLTA Football będą dostępne. Nasze niepowtarzalne portfolio licencji z ponad 19 tys. piłkarzy, ponad 700 zespołami, ponad 100 stadionami i 30 ligami, w które inwestowaliśmy przez dekady wciąż będzie dostępne wyłącznie w EA SPORTS FC. Wliczając w to nasze ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami, o których poinformujemy już wkrótce.”

R E K L A M A

EA twierdzi również, że „EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany”, i powiem szczerze, że byłoby fajnie. Będę bardzo rozczarowany, jeśli w lipcu przyszłego roku (właśnie wtedy mamy otrzymać więcej informacji o EA Sports FC) stwierdzę, że największą zmianą w stosunku do ostatnich gier z serii FIFA jest sama nazwa.

FIFA chce powalczyć z EA Sports FC

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej postanowiła odpowiedzieć „Elektronikom” swoim własnym komunikatem, z którego dowiadujemy się, że seria gier FIFA ma być kontynuowana. Jak mówi prezydent FIFY, Gianni Infantino:

„Mogę zapewnić Was, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra pod nazwą FIFA będzie najlepszą z opcji dostępnych dla graczy i fanów futbolu. FIFA jest jedynym globalnym, oryginalnym tytułem. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26 i następne odsłony – nazwa FIFA pozostanie niezmieniona i na zawsze pozostanie najlepsza”

FIFA prowadzi rozmowy z czołowymi wydawcami gier, by stworzyć nową grę symulacyjną dla fanów piłki nożnej na 2024 rok. Poinformowano także, że organizacja rozszerzyła współpracę z EA Sports, by dokończyć prace nad FIFĄ 23, która będzie zawierała tryb poświęcony turniejowi Mistrzostw Świata w Katarze.

Porozumienie z EA Sports dotyczy tylko tytułów z kategorii symulacji piłki nożnej, więc niedługo możemy spodziewać się nowych gier innego typu z FIFĄ w nazwie.


Posłuchaj nas!