Twórcy Dying Light 2 przygotowali dość konkretny plan rozwoju gry po premierze, który pokazali szerszej publiczności jeszcze przed wejściem gry na półki sklepowe. Wynika z niego, że otrzymamy darmowe DLC inspirowane frakcjami, zestawy wyzwań, eventy związane ze specjalnymi rodzajami zombie, a w czerwcu powinno się ukazać pierwsze fabularne DLC.

Póki co wszystko zdaje się iść zgodnie z planem, bo Techland zaprezentował pierwszy pakiet o nazwie Authority Pack.

Jak można zauważyć na powyższym filmie, dodatek nawiązuje do frakcji Stróżów Prawa (Peacekeepers). Całość podzielono na 3 mniejsze części. Pierwsza z nich zaoferuje odzież wierzchnią, spodnie i buty, druga przyniesie maskę na twarz, naramienniki i rękawiczki, a wraz z trzecią otrzymamy w końcu charakterystyczną broń.

R E K L A M A

Póki co dostępna jest pierwsza część dodatku, którą (w zależności od platformy, na której posiadacie grę) można już odebrać na Steamie, Epic Games, PlayStation Store i Xbox Store. Pobranie DLC wymaga posiadania pełnej wersji Dying Light 2.

Nie ma na razie informacji, kiedy zobaczymy kolejne części Authority Packa, ale prawdopodobnie nie będą to szczególnie odległe daty. Warto zaznaczyć, że skoro właśnie przedstawiono DLC inspirowane Stróżami Prawa, to w drodze prawdopodobnie jest też zestaw dla fanów frakcji Survivors. Wnioskując po przygotowanej przez Techland mapie rozwoju, powinno to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Pojawiają się już mody do Dying Light 2

W tym miejscu warto też wspomnieć o pojawiających się modach do Dying Light 2. Na razie szczególnie ciekawy jest Dying Light 2 Enhanced Mod, który znacznie poprawia aspekty wizualne gry, modyfikując jej silnik.

Najważniejsze funkcje moda:

  • dodanie większej ilości cieni
  • dodanie bardziej odległej mgły w przypadku bezchmurnej i pochmurnej pogody
  • zmiana cyklu pogodowego, by deszcz padał częściej w nocy
  • zwiększenie szansy wystąpienia mglistej, pochmurnej i burzowej pogody (odblokowuje się po dotarciu do centrum miasta)
  • zwiększenie liczby detali dla drzew, cieni i innych obiektów, szczególnie z dystansu
  • zwiększenie liczby zombie i innych postaci generowanych na mapie

Pełną listę usprawnień proponowanych przez Dying Light 2 Enhanced Mod, a także screenshot porównujący grafikę z modem i bez niego znajdziecie pod tym linkiem.


Posłuchaj nas!