Jak informuje portal WinFuture, znany wcześniej ze sprawdzających się przecieków dotyczących DJI, chiński producent wkrótce wprowadzi na rynek model DJI Air 3 – swojego najnowszego drona z nieco bardziej przystępnej cenowo linii produktów.

Wcześniej niemiecki serwis informował o gimbalach od DJI i jego informacje potwierdziły się w 100 procentach, więc możemy założyć, że informacje o modelu Air 3 za wiarygodne.

DJI Air 3

DJI Air 3 – nowy dron

O tym, że powstanie DJI Air 3 mogliśmy być pewni, zwłaszcza w obliczu ciągle drożejących modeli Mavic. Chińska firma musiała w końcu odświeżyć swojego drona ze średniej półki. Następca chwalonego i wciąż często wybieranego Air 2S, którego miałem okazję testować i który bardzo mi się podobał, ma zadebiutować już niedługo.

Plotki o powrocie modelu Air krążyły już od dawna, ale teraz możemy już być pewni, że nowy DJI Air 3 pojawi się w sprzedaży. Patrząc także na to, że mamy już zdjęcia całych zestawów, to możemy uznać, że model ten pojawi się w sklepach szybciej niż później. Wraz z dronem zadebiutować ma nowy kontroler DJI RC-N2.

dni air 3 będzie miał 3 kamery

DJI Air 3 – co wiemy

Nie mamy aktualnie danych technicznych dotyczących nadchodzącego drona. Możemy jednak sporo powiedzieć o nim, patrząc na same zdjęcia. DJI Air 3 ma mieć dwie kamery, jednak w przeciwieństwie do większego brata z serii Mavic, kamera nie została przygotowana we współpracy z firmą Hasselblad. Takiego zestawu mogliśmy się spodziewać, bo dron musiał oferować coś lepszego niż Mini 3 Pro, jednocześnie nie kanibalizując sprzedaży Mavica 3 i 3 Classic. Ten ostatni wprawdzie ma tylko jedną kamerę, ale jest to kamera 4/3 cala właśnie od Hasselblada.

Mini 2 SE, Mini 3 czy Mini 3 PRO? Porównanie małych dronów DJI

Trzeba przyznać, że po wprowadzeniu trzech różnych modeli Mavic i dwóch modeli Mini zrobiło się dość ciasno w portfolio DJI. Air 3 zamieni Aira 2S, więc możemy spodziewać się podobnej wagi startowej (poprzednik miał 595 gram przy 249 Mini 3 Pro i 895 Maviców). Dłuższy ma być za to czas pracy na nowej baterii, dzięki zastosowaniu pojemniejszej baterii o pojemności 4241 mAh. Air 2s miał deklarowane do 31 minut lotu, dzięki baterii 3750 mAh. Mniejsza waga drona, w stosunku do Maviców, wyposażonych w baterię o pojemności równych 5000 mAh oznacza, że Air 3 powinien mieć podobny do nich deklarowany czas lotu – 40-45 minut.

dJI Air 3 zestaw z nowym kontrolerem

DJI Air 3 – ceny

Drony nigdy nie były tanią zabawą i podobnie jest w przypadku oczekiwanych cen DJI Air 3. Brytyjski oddział Amazon już nieumyślnie podaje ceny trzech z planowanych zestawów. DJI Air 3 z kontrolerem RC-N2 jest tam wyceniony na £962 (około 5000 zł). W przypadku Fly More Combo ze starym kontrolerem DJI RC-2, Amazon mówi o 1199 £ (około 6 200 zł), podczas gdy Fly More Combo z nowym kontrolerem RC-N2 jest wymieniony za 1379 £ (około 7 200 zł).

Sądząc po tym, że mamy już zdjęcia produktowe a Amazon ma już wycenione zestawy, możemy przypuszczać, że premiera DJI Air 3 już blisko. Nie da się ukryć, że czekam na tego drona, bo na Mavica mnie nie stać, a oczekuję od drona trochę więcej, niż oferuje mi Mini. Tylko ta cena…