Znany insider DJI, Güçlü Atamer, podzielił się szczegółowymi specyfikacjami i funkcjami najnowszego drona DJI Avata 2.

Od poprzednich premier DJI minęło już trochę czasu. Mieliśmy okazję testować DJI Pocket 3, a ostatnio wydany dron to DJI Mini 4 Pro, który zadebiutował we wrześniu.

DJI Avata, to drugi dron z serii FPV od marki DJI, który zadebiutował we wrześniu 2022 roku. Następca DJI FPV był o wiele mniejszy od poprzednika, miał zupełnie inną budowę i był znacznie bardziej odporny na uderzenia. Ponad półtora roku, to całkiem sporo, jak na firmę DJI, więc czas najwyższy na następcę.

DJI Avata 2

DJI Avata 2
DJI Avata 2 / fot. droneXL

Jak twierdzi źródło DJI Avata 2 ma wyznaczyć nowe standardy w branży dronów dzięki zaawansowanej kamerze i technologii stabilizacji. Sercem Avata 2 jest 1/1,3-calowy sensor CMOS, zdolny do robienia zdjęć o rozdzielczości do 48 MP. Dron oferować ma 155-stopniowe pole widzenia i przysłonę f/2.8.

Możliwości nagrywania wideo są równie imponujące, obsługując formaty 4K i 2,7K przy 60/100/120 klatkach na sekundę oraz Full HD przy różnych prędkościach slow-motion do 240 klatek na sekundę, a wszystko to w D-log M dla profesjonalnej gradacji kolorów. Drona Avata 2 wyposażono w technologię elektronicznej stabilizacji obrazu RockSteady 3.0+, obejmującej zarówno funkcje HorizonSteady, jak i HorizonBalancing, aby zapewnić możliwie najbardziej płynne przechwytywanie wideo, niezależnie od dynamiki lotu.

Jeżeli chodzi o konstrukcję Avata 2, wciąż jest kompaktowym dronem, ważąc 485 gramów i mierząc 180x216x82 mm. Dron wyposażony jest w 3-calowe śmigła, a inteligentna bateria o pojemności 3400 mAh ma zapewniać solidny czas lotu do 27 minut z kontrolerem RC Motion 2 i 12-15 minut w trybie ręcznym.

Nowy soft od DJI pozwoli Mini 4 Pro polecieć wyżej

Jeżeli potwierdzi się specyfikacja, to DJI Avata 2 będzie naprawdę ciekawym dronem. Zważając na to, że wiemy już o nim wszystko, nie powinniśmy długo czekać na premierę. Gdy pojawią się jakiekolwiek informacje, z pewnością znajdziesz je na dailyweb.