Kamera DJI Air Unit O3+ zaprezentowana. Mówiło się, że DJI swoimi modelami DJI FPV i DJI Avata chce zabić rynek dronów sportowych i akrobatycznych. Okazuje się jednak, że Chińczycy pamiętają o osobach, składających swoje bezzałogowe statki powietrzne.

DJI trochę z zaskoczenia pokazał DJI Air Unit O3+. To pierwszy od kilku lat produkt, który nie wyciekł do sieci, przed premierą. Rzeczony sprzęt to nadajnik z kamerą, który możesz zamontować na składanym przez siebie dronie.

DJI Air Unit O3+ – kilka słów o produkcie

DJI Air Unit O3+ to zestaw składający się z kamery i nadajnika, który możesz zamontować na dronie. Zdaniem DJI urządzenie zapewnia najwyższej jakości przesył obrazu, wyróżniając się przy tym dużym zasięgiem i ultraniskim opóźnieniem.  DJI O3 Air Unit oferuje flagową technologię DJI O3+, które zapewnia zasięg transmisji do 2 km, maksymalny bitrate 50 Mbps i niskie opóźnienie wysznoące około 30 ms. Urządzenie zostało też wyposażone w wysokiej klasy anteny dookólne 2T2R.

R E K L A M A

DJI O3 Air Unit cechuje nowoczesny moduł z kamerą, który oferuje 20 GB wbudowanej pamięci oraz 1/1,7-calową matrycę. Dzięki temu pozwala nagrywać stabilne filmy w jakości
4K/60 FPS. Urządzenie zapewnia też szerokie pole widzenia 155° i ogniskową równoważną 12,7
mm i przysłonę f/2.8.  DJI O3 Air Unit wspiera kodek H.265 i umożliwia transmisję wideo w rozdzielczości 1080p przy nawet 100 klatkach na sekundę. Specjalny tryb D-Cinelike zapewni Ci większą swobodę podczas edycji materiałów, umożliwiając zaawansowaną korekcję kolorów.

DJI Air Unit O3+ – co kompatybilnością?

DJI O3 Air Unit współpracuje z różnymi urządzeniami DJI. Jest kompatybilny z aparaturą DJI FPV Remote Controller 2.  DJI O3 Air Unit działa także w połączeniu z goglami DJI FPV Goggles V2, które obsługują transmisję O3 i zapewniają duży zasięg, wysoką rozdzielczość, odporność na zakłócenia oraz niskie opóźnienie. Jest też zgodny z DJI Goggles 2, które są mniejsze, lżejsze i mają ekrany micro-OLED.

DJI O3 Air Unit

Wydawało się, że DJI skupia się na własnych dronach, starając się zastąpić nimi inne bezzałogowe statki powietrzne. Okazuje się jednak, że DJI nie odpuszcza okazji zarobienia na fanatykach, własnoręcznie składających drony wyścigowe. DJI Air Unit O3+ na papierze prezentuje się naprawdę dobrze i nawet cena, którą ustalono na 1 999 złotych, nie wydaje się jakoś specjalnie wygórowana. DJI Air Unit O3+ zadebiutował dziś,  więc jeżeli go zamówicie, to jeszcze w tym tygodniu, powinniście mieć go w Waszych domach.

DJI Air 2S – udana ewolucja świetnego drona