Microsoft nawiązał współpracę z platformą Voice Chat/Instant Messaging – Discord, usługa trafi na konsole Xbox Series i Xbox One, podaje portal wccftech. Obecnie usługa jest jedynie dostępna dla wybranych uczestników programu Xbox Insider Hub. Jednak w najbliższych tygodniach ma zostać udostępniona większej liczbie użytkowników.

Zanim przestawimy więcej szczegółów  dotyczących nowości, warto zerknąć na  klip promujący współpracę Xboxa i Discord. Jak już wspominaliśmy, użytkownicy będą mogli rozmawiać z innymi osobami poprzez platformę Discord z wykorzystaniem kanałów głosowych lub połączeń grupowych bezpośrednio z poziomu konsoli.  Dzięki temu, ułatwi to komunikację z  mobilną i stacjonarną (PC) wersją platformy Discord, podaje Ule Lopez z wccftech.  Aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich już niedługo, jednak obecnie przechodzi intensywne testy w gronie Insiderów, czyli uczestników programu Xbox Insider Hub. 

Discord jest jedną z najpopularniejszych usług czatowych – przypomina Ule Lopez z wccftech – jeśli nie najpopularniejszą, używaną obecnie. Według strony BusinessOfApps, z platformy korzysta prawie 300 milionów aktywnych użytkowników, inne źródła potwierdzają liczbę 140 milionów aktywnych użytkowników na koniec ubiegłego roku. Warto przypomnieć, że platforma dostępna jest – od około 8 miesięcy – także dla użytkowników PlayStation.

Discord: jak wygląda funkcjonalność?

Podczas gry z poziomu konsoli Microsoftu użytkownicy mogą podejrzeć, kto aktualnie rozmawia na chacie. Także z łatwością dostosujemy parametry rozmowy: będzie można dostosować dźwięk i przełączać się między Discord Voice a czatem gry na konsoli. Integracja pozwoli użytkownikom wskoczyć na czat, a nawet będą mogli dołączyć z wykorzystaniem Xboxa (choć należy pamiętać, że do przeniesienia czatu głosowego potrzebna będzie aplikacja Xbox App).

Tak więc, jeśli jesteśmy użytkownikami Xbox Insider, możemy zacząć od naciśnięcia przycisku Xbox na wybranej konsoli. Następnie przejść do Parties & Chats i kliknąć Try Discord Voice na konsoli. Zobaczymy opcję zeskanowania kodu QR, którego podanie przeniesie nas do aplikacji Discord  Xbox celem nawiązania łączności i skonfigurowania dwukierunkowego połączenie między posiadanym kontem Discord a konsolą.

Ważne jest, aby pamiętać, że ten proces musi się odbyć, nawet jeśli wcześniej połączyliśmy swoje konto Discord z Xboxem. Dodatkowo, co rozumie się samo przez się, musimy mieć co najmniej 13 lat, aby połączyć swoje konto Discord.

AI, jako inspiracja dla pisarzy