Niedługo do Cyberpunka 2077 ma zostać dodana pokaźna ilość nowej zawartości. Co ciekawe, w podstawowej grze pojawią się nowe mechaniki.

Cyberpunk 2077 ma na koncie już całkiem sporo aktualizacji. Nie ma zresztą co się dziwić – po kiepskim starcie studio CD Projekt RED rozpoczęło proces pozbywania się błędów, który nie został jeszcze chyba zakończony. Mimo tego trzeba przyznać, że gra wygląda i działa o niebo lepiej, niż rok temu.

Twórcy nie kończą wsparcia dla produkcji. Wręcz przeciwnie – wygląda na to, że studio w końcu przeniosło większość siły roboczej z łatania dziur na przygotowywanie nowej zawartości. Niedługo mamy otrzymać aktualizację na konsole nowej generacji, ale jak wskazują najnowsze plotki – nie będzie to tylko szereg ulepszeń graficznych.

R E K L A M A

Cyberpunk 2077 na nowo: Samurai Edition

Cyberpunk ma w pewnym sensie zacząć się od nowa, przyjmując podtytuł Samurai Edition. Wraz z next-genowym updatem do graczy trafią nowe mechaniki i funkcje – będzie można odwiedzić barbershopy, przygotowano garaż na samochody, ulepszono sztuczną inteligencję i przebudowano system przedmiotów.

Oprócz tego do gry trafi tryb Nowa Gra+, który pozwoli na przejście gry od nowa z zachowaniem dotychczasowego rozwoju postaci. Poprawie ma też ulec cała oprawa audiowizualna – możemy liczyć na lepsze wprowadzenie w klimat Night City. Doczekamy się także pierwszego sporego DLC, w którym zostaniemy wrzuceni między 2 walczące ze sobą gangi.

Cyberpunk 2077 otrzyma własną minigrę

Interesująco zapowiada się też mająca zadebiutować niedługo minigra wzorowana na Gwincie. Nie będzie to jednak karcianka – ma się ona opierać na walkach potworów w wirtualnej rzeczywistości. Prawdopodobnie twórcy inspirowali się popularnymi japońskimi grami RPG. Co ciekawe, w nowej minigrze ma zostać zawarty tryb sieciowy.

Najciekawsze premiery gier w styczniu – tytuły na start noworocznych rozgrywek

Prawdopodobnie CD Projekt RED myśli już także o kolejnym dużym dodatku, ale w przypadku wątpliwego sukcesu pierwszego DLC projekt ma zostać porzucony. Trudno powiedzieć, czy gracze pozytywnie zareagują na nadchodzące aktualizacje, ale z pewnością Cyberpunk potrzebuje nowości.

Trzeba przyznać, że nowej zawartości jest naprawdę sporo. Większość spodziewała się pewnie zwykłych ulepszeń graficznych, a ostatecznie aktualizacja next-genowa może być bardzo duża. Miejmy nadzieję, że doczekamy się jej niedługo. Na kolejne konkrety będziemy musieli jednak poczekać do lutego – właśnie wtedy ma zostać przeprowadzony stream, na którym twórcy podadzą nowe informacje na temat gry.


Posłuchaj nas!