Nie mogę powiedzieć, żeby Cyberpunk 2077: Widmo Wolności skradł całe show, ale skusiłbym się na stwierdzenie, że dodatek był jedną z największych gwiazd tego przedstawienia.

Wczorajszy pokaz Xbox Games Showcase 2023 z całą pewnością do nudnych nie należał. Swoje pięć minut miało kilka długo wyczekiwanych produkcji. Wśród nich znalazł się Cyberpunk: Phantom Liberty. Dodatek wywołuje duże zamieszanie, wszakże Cyberpunk 2077 był na ustach całego świata w 2020 roku. Na długo zapamiętamy fatalny stan techniczny na premierę, zawieszenie sprzedaży cyfrowej w PS Store czy też tysiące filmików obnażających wiele dziwacznych bugów. Czy Redzi odbudują zszarganą reputację? Wszystko na to wskazuje.

Cyberpunk

Powrót do Night City

CD Project Red potrafi zareklamować swoje produkty. Poza zwiastunem gry (na oficjalnym kanale w kilku wersjach językowych, więc można posłuchać Pana Żebrowskiego) pojawiły się także zapowiedzi na bazie wersji demonstracyjnej, ponieważ niektórzy szczęśliwcy mieli czas poznać dodatek przedpremierowo. Ba! Nawet Keanu Reeves po raz kolejny zaprasza do zapoznania się z produkcją polskiego studia. Tym razem aktor w grze nie będzie osamotniony. Wraz z nim pojawi się inny aktor, Idris Elba, znany, chociażby z filmu “Legion Samobójców”, który wciela się w rolę Reeda, uśpionego agenta Federalnej Agencji Wywiadowczej. Redzi zaprosili także do współpracy Sashę Grey. Była aktorka filmów dla dorosłych wcieli się w rolę DJ-ki nowej stacji radiowej.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Dodatek według samych deweloperów zostanie utrzymany w klimacie szpiegowskiego thrillera. Z krążących w sieci głosów wynika, że jest w tym wiele prawdy. Gracz ponownie wcieli się w rolę V, ale tym razem, aby wyruszyć do Dogtown na ratunek prezydentce Nowych Stanów Zjednoczonych. Trzecia kadencja Rosalind Myers może się wkrótce zakończyć, ponieważ jej Space Force One rozbił się, cóż, w złym miejscu. Nowy obszar dostępny w grze nie należy do najbezpieczniejszych dzielnic Night City. Możemy spodziewać się zwrotów akcji, szpiegowskich intryg i walk o przetrwanie. W skrócie? Dzień jak co dzień.

Widmo Wolności kładzie nacisk na element szpiegowski, dlatego doczekamy się kilku konkretnych wyzwań. Spodziewajcie się infiltracji pilnie strzeżonych obiektów, zacierania śladów i pozyskiwania informacji. Najważniejszymi zadaniami wydają się mimo wszystko eskortowanie i trzymaniu przy życiu prezydentki. W zwiastunie można zauważyć, że kobieta trzyma broń. Pytanie brzmi, jak dobrze potrafi z niej strzelać?

W dodatku pojawią się także inne postacie ważne dla opowieści. Rosalind Myers i Salomona Reeda już znacie. Jest jeszcze netrunnerka FIA i prawa ręka Pani Prezydent, Songbird, tajna agentka zrekrutowana przez Reeda, Alex, oraz pułkownik Hunsen, który wyrwał Dogtown spod kontroli Night City jeszcze podczas wojny Unifikacyjnej. Komu z tej wesołej gromadki można zaufać? A kto stanie się zdrajcą? Przed takimi pytaniami staniemy już niebawem.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

We happy?

Widmo Wolności zadebiutuje już 26 września 2023 roku. Dodatek jest już dostępny na platformach Steam, Epic, Gog, wymaga posiadania podstawki. Studio zachęca do składania zamówień przedpremierowych, oferując samochód Quadra Sport R-7 “Vigilante”, który pojawi się natychmiast po premierze dodatku. Dodatkową zawartość wyceniono na mniej więcej 100 złotych. Drobne różnice zależne są od platformy na blaszaki. Natomiast wersje konsolowe wyceniono kolejno, 99 zł na konsolę Xbox, 134 zł na konsolę PlayStation 5.

Autor: Łukasz Jarkiewicz

Summer Game Fest 2023 – moje TOP 5 gier. A gdzie jest Cyberpunk: Phantom Liberty?