Świat moddingu i gamingu nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Gdy wodne chłodzenie i choinkowe oświetlenie już nikogo nie dziwi, pora na zmianę zasad gry. Cooler Master Sneaker X to obudowa wydajnego komputera w postaci sneakersa. To jak — hit czy kit?

Chociaż na branżowych imprezach można zobaczyć obudowy, które budowane są indywidualnie i nie poddają się żadnym zasadom, to w cywilnym świecie panują pewne standardy. Nawet modne obudowy przeważnie, chociaż wykonane są z tafli szkła, drewna, tytanu to mają tą samo formę akwarium co zawsze.

//dzisiaj na dailyweb

Cooler Master Sneaker X wykracza poza te ramy. Buty to dla dzisiaj dla wielu osób przedmiot kultu, dlaczego więc nie wsadzić w nie zamiast komputerowych podzespołów?

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Cooler Master Sneaker X w hołdzie butom

Dzisiejszy dzień w redakcji ogłosiliśmy dniem buta. Kilka chwil temu Marcin pisał o butach, które działają jak kultywator do trawy. To jednak nie był pierwszy raz gdy rzucamy się na tak przyziemną tematykę — były już buty LEGO, PlayStation, Xbox, a nawet te wzorowane na tych od Mario Bros. Były też buty z imitacją karty graficznej RTX 3080. Teraz przyszła kolej na imitację buta, ale prawdziwą kartę graficzną.

Cooler Master Sneaker X

Cooler Master to popularna firma, która produkuje sprzęt komputerowy. Koncentruje się jednak na tym, co ma pomóc w zbudowaniu idealnego komputera. Obudowy, zasilacze, systemy chłodzenia — to wszystko zawsze kojarzyło się z firmą. Od jakiegoś czasu firma rozszerza swoje portfolio produktów również o pady do gier, meble gamingowe, a nawet monitory i dyski.

Cooler Master Sneaker X

Nie dawno firma zaprezentowała jednak coś, koło czego nie da się przejść obojętnie. To Cooler Master Sneaker X czyli obudowę komputera w kształcie buta. W jego środku udało się zmieścić wszelkie potrzebne podzespoły, potrzebne do normalnego działania komputera.

Początkowo był to projekt stworzony przez modera JMDF (Juggapat Modifier, Tajlandia), który został po raz pierwszy wystawiony na „Case Mod World Series 2020”. Teraz Cooler Master przeniosło projekt do fazy produkcyjnej. Zainteresowani takim sprzętem mogą go już zamawiać bezpośrednio ze strony Cooler Master.

Dostępne są dwa modele – Enthusiasts w cenie 3,499 dolarów (Intel Core i7-13700K, Nvidia GeForce RTX 4070 12GB) oraz Professional w cenie 3,799 dolarów (Intel Core i7-13700K, Nvidia GeForce RTX 4070 Ti 12GB). Jeśli komputer w kształcie buta nie przypadł Wam do gustu, możecie poczekać na taki w kształcie rekina :D .

Cooler Master Sneaker X

Więcej informacji na stronie Cooler Master Sneaker X.