Buty z podeszwą 3D – Rewild the Run – to nowy projekt pewnej Pani, która chce być bardziej eco niż ustawa przewiduje. Czy dzięki zwykłemu chodzeniu możemy pomóc przyrodzie?

Buty z podeszwą 3D już pojawiają się na rynku, jednak ten projekt jest inny niż wszystkie inne. Jego głównym przeznaczeniem nie jest nasza wygoda, ale ekologiczna wizja. Dzięki nałożeniu nietypowej nakładki możemy pomóc roślinności oraz całemu ekosystemowi. W bonusie – design, którym wzbudzisz zainteresowanie na dzielnicy.

//dzisiaj na dailyweb

Przede wszystkim – wizualizacje Rewild the Run wyglądają… specyficznie. Ja mam skojarzenia z obuwiem, które noszą kosmonauci, tylko w ciekawej kolorystyce i ze specjalnymi zaczepami. Kiki Grammatopoulos stworzyła buty z podeszwą, która sprawi, że roślinki będą klaskać ze szczęścia. Chcecie poczuć się jak sarenka, czy inne większe, leśne zwierzę? Zapraszam uruchomić wyobraźnię! Buty z podeszwą 3D mają imitować ruch kopytnych zwierząt. Działania te mają sprawić, że specjalne zaczepy będą zbierać roślinności i rozpylać nasiona wokół.

Buty z podeszwą 3D to wyjątkowy design i niespotykane działanie

Buty z podeszwą 3D
Kiki Grammatopoulos i jej ekologiczny but/ fot. Kiki Grammatopoulos

Ekologicznych projektów nie brakuje, ale ten wydaje się być najbardziej oryginalny, a przy tym banalnie prosty. Wystarczy tylko założyć buty i wybrać się na przechadzkę lub jogging po lesie. Mam pewne wątpliwości co do wygody tego obuwia, bo nakładka jest całkiem sporej grubości i zwiększona elastyczności może spowodować nienaturalność. Rewild the Run wykonane są na wzór marki New Balance i są w fazie prototypu. Obecnie jest drukowany w 3D za pomocą polimeru nylonowego i może skutecznie oddziaływać z glebą i materiałem roślinnym. Jednak Grammatopoulos planuje wydrukować 3D lub wykonać formę ostatecznej wersji przy użyciu gumy.

W sumie ciekawa opcja, bo sam nie jestem fanem masowej i przyśpieszonej urbanizacji kosztem terenów zielonych. Tylko czekać aż mój okoliczny las zamieni się w murowane osiedle. Symbioza między naturą a przemysłem to dosyć istotna kwestia. Parki miejskie są narażone na korozje, a buty Rewild the Run mogą pomóc w rozrastaniu roślinności.

Buty z podeszwą 3D

Buty z podeszwą 3D to 2 w 1: biegasz i pomagasz roślinkom

Nie wiadomo, kiedy i w jakiej cenie pojawią się na rynku i czy będą dostępne w Europie. Nakładki z zaczepami na obuwiu będą oczywiście dostępne w zestawie, a pierwsze zdjęcia produktowe sugerują wiele różnych układów uchwytów, zbierających roślinność, w różnorodnej kolorystyce.