Adidas i Xbox połączyli siły, aby świętować 20-lecie gamingowej marki Microsoftu.

Marki Xbox i Adidas celebrują wspólnie „20 lat gry”. Z tej okazji powstał wyjątkowy model butów Adidas, który nawiązuje do pierwszego modelu Xboxa.

Debiutancka konsola Microsoftu miała swoją premierę w listopadzie 2001 roku. Amerykański gigant przyłożył się do tej rocznicy i chce ją celebrować z ogromną pompą. Jednym z elementów tego świętowania jest właśnie współpraca z Adidasem.

R E K L A M A

Sneakersy Adidas na 20-lecie Xboxa

Wyjątkowa edycja butów Adidas x Xbox powstał na bazie modelu Forum Tech Boost, który jest dostępny w regularnej sprzedaży niemieckiego producenta. Egzemplarze na dwudzieste urodziny Xboxa będą się wyróżniać jaskrawym, seledynowozielonym kolorem, który stał się synonimiczny z pierwszą konsolą Microsoftu. Przez lata właśnie w takim odcieniu mogliśmy zobaczyć logo Xbox.

Buty mają nawiązywać też do jednej z pierwszych specjalnych edycji Xboxa wypuszczonej na premierę „Halo: Combat Evolved”. Miała ona przezroczystą, plastikową obudowę właśnie w takim kolorze jak nowe buty Adidasa.

xbox adidas buty sneakersy

Xbox wyjaśnia, że design kolaboracji z Adidasem ma być kompromisem pomiędzy nostalgią a nowoczesną technologią. To jednocześnie symbol tego jak Microsoft patrzy na markę Xbox – markę, która z jednej strony może pochwalić się już 20-letnią historią, ale też jednocześnie cały czas jest wyznacznikiem innowacji, a jej pracownicy bezustannie patrzą w przyszłość.

adidas x xbox sneakers

Xbox świętuje swoje 20 urodziny. To dopiero początek!

Model Adidas Tech Forum na 20-lecie Xboxa to dopiero początek. I to nie tylko współpracy tych dwóch marek, ale całego świętowania urodzin przez konsolowy brand Microsoftu. Z czasem mamy zobaczyć więcej modeli butów inspirowanych Xboxem. Ale to nie koniec.

Powstał też już np. specjalny film „20 Years of Play” pełen odniesień do popkultury sprzed 20 lat. Zobaczymy w nim jazdę na deskorolce, urywki ze starych teledysków oraz oczywiście klasycznego Xboxa i nowe buty stworzone we współpracy z Adidasem. W każdym razie „20 Years of Play” to coś więcej niż tylko Xbox i limitowane sneakersy – to cała nowa kampania Microsoftu, która taką właśnie nostalgią będzie przypominać nam o starych, dobrych czasach.