Co jest lepszego od klawiatury? Ponoć klawiatura mechaniczna! Logitech właśnie zaprezentowało nowe produkty z serii MX, a to w praktyce oznacza dwie nowe klawiatury: MX Mechanical i MX Mechanical Mini, a także odświeżoną odsłonę kultowej myszy, oznaczonej jako MX Master 3S.

Miałem okazje i przyjemność uczestniczyć w briefingu prasowym na temat nowych produktów od Logitech i przyznam, że kiedy usłyszałem o nowej klawiaturze z serii MX, której jestem wielkim fanem i użytkownikiem, ucieszyłem się podwójnie, bo okazało się, że pojawi się ona w wersji mechanicznej. Co do zasady nie jestem wielkim fanem mechaników, ale o ironio wiedziałem po swoich ostatnich przygodach z POP Keys, że kto jak kto, ale Logitech klawiatury mechaniczne potrafi zrobić. POP Keys to był jeden ze sprzętów, który był dla mnie o tyle zaskakujący, że pomimo procesu przyzwyczajania, to pisało mi się na niej naprawdę komfortowo. Poza tym miała swoja swój charakterystyczny, nietuzinkowy design, który bardzo trafił w mój gust.

Low Resolution JPG MX Master 3s MX Mechanical Universal Graphite LIFE12

MX Mechanical i MX Mechanical Mini już są!

Teraz kiedy pojawiła się informacja o serii MX Mechanical, wiedziałem, że może być tylko lepiej.

MX Mechanical łączy w sobie to, co najlepsze w obu tych rozwiązaniach – eksperckie doświadczenie Logitech w klawiaturach do gamingu z doświadczeniami unikalnymi dla serii MX Master.

Przede wszystkim największą charakterystyczną cech tej klawiatury ma być to, że jest stosunkowo cichutka. Zastosowano tutaj przełączniki Tactille Quiet (brązowe), przez co charakterystyczny dźwięk mechanicznej klawiatury jest dalej obecny, ale na szczęście małżonka siedząca w pokoju obok nie będzie krzyczeć, że za głośno klikamy klawisze.

Low Resolution JPG MX Master 3s MX Mechanical Universal Graphite LIFE05

Mamy do dyspozycji inteligentne podświetlenie, za każdym razem kiedy zbliżymy dłonie do powierzchni klawiatury, pod klawiszami rozbłyśnie światło. To bardzo wygodne i przede wszystkim mocno wpłynie na żywotność baterii.

Wymiary MX Mechanical 

 • wysokość: 26,10 mm
 • szerokość: 433,85 mm
 • długość: 131,55 mm
 • waga: 828 g

Wymiary MX Mechanical Mini 

 • wysokość: 26,10 mm
 • szerokość: 312,60 mm
 • długość: 131,55 mm
 • waga: 612 g

Low Resolution JPG MX Master 3s MX Mechanical Universal Graphite LIFE13

Ten tekst powstał właśnie przy jej użyciu, kiedy to mój właściwie pierwszy kontakt z nią i już mogę powiedzieć, że adaptacja do pisania na niej jest zaskakująco szybka i w porównaniu do POP Keys, które testowałem kilka tygodni temu, nie popełniam właściwie żadnych błędów w trakcie pisania. A to duże dla mnie zdziwienie, tym bardziej że przeskok między zwykłym MX i Magic Keyboard wydaje się być spory. Przez niski profil pisanie na niej jest zaskakująco wygodne i już nie mogę się doczekać testów długo-dystansowych, których efekty poznacie w pełnej recenzji.

Low Resolution JPG MX Master 3s MX Mechanical Universal Graphite LIFE08

Oto kilka najważniejszych cech MX Mechanical i MX Mechanical Mini:

  • Trzy dostępne przełączniki: Użytkownicy mogą wybrać spośród trzech przełączników ten, który zapewni im najlepsze odczucia mechanicznego pisania, pasujące do ich stylu:
   • Tactile Quiet (Brązowy) Przełącznik sprężynujący gwarantuje delikatny, dokładny i natychmiastowy sygnał zwrotny w momencie aktywacji i mniejszy hałas, dzięki czemu pisanie nie przeszkadza współpracownikom, zarówno w biurze, jak i podczas wideorozmów.
   • Clicky (Niebieski) zapewnia słyszalne kliknięcie i wyczuwalne sprzężenie zwrotne przy każdym naciśnięciu klawisza, co daje znajomy, mechaniczny klimat i dźwięk.
   • Linear (Czerwony) to płynne przemieszczanie palców po powierzchni klawiatury oraz minimalna siła nacisku sprężyny, zapewniające szybką reakcję i niezwykle zwinne pisanie.
  • Inteligentne oświetlenie: Klawisze wykorzystują czujniki zbliżeniowe, które podświetlają klawiaturę w momencie wykrycia zbliżających się dłoni, dzięki czemu klawisze są idealnie oświetlone niezależnie od pory dnia.
 • Spersonalizowane efekty oświetlenia: Użytkownicy mogą przełączać się między sześcioma ustawieniami dynamicznego białego podświetlenia – statyczne, oddychanie, kontrast, fala, losowe i reakcja. 1
 • Maksymalny komfort: 19 mm wgłębienie, niskoprofilowe klawisze i węższe przejścia między nimi sprzyjają wygodnej, bardziej naturalnej pozycji ręki.
 • Dwukolorowe nasadki klawiszy: Płynne pisanie dzięki matowej powierzchni i dwukolorowym nasadkom klawiszy, zoptymalizowanym pod kątem pisania na urządzeniach peryferyjnych.
 • Zaawansowane oprogramowanie: Wybieraj efekty podświetlenia, przypisuj profile aplikacji, sprawdzaj żywotność baterii i wiele więcej dzięki łatwemu w obsłudze oprogramowaniu Logi Options+.1
 • Optymalizacja dla głównych systemów operacyjnych: Podłącz nawet do trzech różnych urządzeń poprzez Logi Bolt2 lub Bluetooth® Low Energy w różnych systemach operacyjnych, w tym Windows, macOS, Chrome OS3 Linux3, iOS3 iPadOS3 i Android3.
 • Dwie obudowy: Zaprojektowane z myślą o różnych konfiguracjach biurkowych, użytkownicy mogą wybierać między pełnowymiarową MX Mechanical i minimalistyczną MX Mechanical Mini, która zapewnia taką samą wydajność w mniejszej obudowie, zajmując mniej miejsca na biurku.
 • Długa żywotność: Działa do 15 dni przy pełnym wykorzystaniu lub nawet do 10 miesięcy z wyłączonym podświetleniem, a do ładowania wystarczy kabel USB-C.
 • Zrównoważony rozwój: Część plastikowych części jest wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR): 45% w MX Mechanical i 47% w MX Mechanical Mini.

Low Resolution JPG MX Master 3s MX Mechanical Universal Graphite LIFE07

Jest i nowa Logitech MX Master 3S

Wraz z premierą nowych klawiatur pojawiła się także odświeżona wersja kultowej myszy z serii MX, tj. MX Master 3S. Logitech nie przygotował tutaj wielki zmian, raczej drobne, które mają uatrakcyjnić funkcjonalność urządzenia.

Ciche kliknięcia dają tak samo pozytywne poczucie korzystania z myszy, przy mniejszym o 90% hałasie w porównaniu do poprzedniczki 1 , co umożliwia pracę w skupieniu w każdym otoczeniu. Idealna do szczegółowej pracy na większych monitorach, MX Master 3S oferuje od 4000 do 8000 DPI dla szybkości i precyzji działania – nawet na szkle. 2 MX Master 3S to wybór, z którym użytkownicy mogą czuć się dobrze, ponieważ jej plastikowe części są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR) – 27% w przypadku wersji grafitowej i 22% dla koloru jasnoszarego – a papierowe opakowanie z lasów z certyfikatem FSC

Low Resolution JPG MX Master 3s Pale Grey LIFE17

 • Ciche klikanie: Oferuje o 90% cichszy dźwięk klikania w porównaniu do poprzedniczki (MX Master 3) 1 , co pozwala użytkownikom na bardziej efektywną pracę, bez rozpraszania uwagi i w większym skupieniu.
 • Szybki, dokładny czujnik 8K DPI: Śledź ruch myszy na dowolnej powierzchni, nawet na szkle, 2 dzięki czujnikowi optycznemu 8000 DPI i dostosuj czułość śledzenia przez  Logi Options+ 3 , aby pracować szybciej i dokładniej na ekranach o dużej rozdzielczości.
 • Ultraszybkie przewijanie : Elektromagnetyczna rolka MagSpeed™ przewija 1000 wierszy w sekundę i zatrzymuje się dokładnie na wybranym pikselu, zapewniając szybkie, ciche i precyzyjne doświadczenie przewijania.
 • Największy komfort: Wyprofilowana tak, aby zapewnić całodzienny komfort, z kątem nachylenia umożliwiającym bardziej naturalne ułożenie dłoni oraz intuicyjnymi elementami sterującymi, zapewniającymi szybki dostęp i szybką nawigację.
 • Szeroka łączność: Łączy się nawet z trzema różnymi urządzeniami za pośrednictwem Logi Bolt4 i Bluetooth® Low Energy, w różnych systemach operacyjnych, w tym Windows, macOS, Chrome OS, Linux, iPadOS i Android.
 • Łatwe dostosowywanie: Dostosuj poszczególne przyciski, zoptymalizuj niemal każdą czynność swojej pracy i ustaw szybkość śledzenia za pomocą Logi Options+ lub wybierz predefiniowane profile zoptymalizowane dla ulubionych aplikacji. 3
 • Długa żywotność: Szybkie ładowanie przez USB-C i długotrwała żywotność baterii.
 • Dwie opcje kolorystyczne: Dostępna w kolorach grafitowym i jasnoszarym, co umożliwia dopasowanie do każdej aranżacji biurka.

Pełne recenzje już wkrótce na DailyWeb.