Jeśli tak jak ja planujecie weekendową zasiadkę przed telewizorem, to spieszę z informacjami, co warto obejrzeć w dwóch największych serwisach.

Platforma HBO GO wchodzi właśnie w etap agonalny swojej działalności pod tą nazwą w Polsce. Po nowym roku będzie musiała ustąpić, a jej miejsce wypełni gigant z zachodu, czyli HBO Max, na który musieliśmy trochę czekać. Oprócz jeszcze szerszej oferty, otrzymamy nowiutką aplikację, która była słabym punktem HBO GO.

Z kolei Netflix ciągle idzie swoją ścieżką i wypuszcza świeżynki jedna po drugiej. O tym, czy to jest dobre, czy wręcz przeciwnie napisałem parę słów w swoim porównaniu „HBO GO czy Netflix?„. Ja jednak skupiam się głównie na tym, co dobre i co właśnie wskoczyło do oferty, a tam pojawiło się kilka wznowień.

Co obejrzeć w weekend: Netflix i HBO GO

Rodzinny biznes – sezon 3 (Netflix)

Nie ukrywam, że francuskie produkcje są ostatnio u mnie w ścisłym TOP 3, a może nawet TOP 1. Typowy francuski humor ze znanymi aktorami przyciąga od pierwszego odcinka. Jeśli dorzucimy do tego tematykę, czyli biznes narkotykowy – otrzymujemy mieszankę idealną na weekendowe wieczory. Na Netflix właśnie pojawił się trzeci sezon, a jeśli nie oglądaliście dwóch poprzednich, to zapewniam, że łykniecie wszystko w jeden weekend.

Film Pokémon: Sekrety dżungli (Netflix)

Nie ukrywam, że w przypadku tej pozycji liczę na coś więcej, niż kolejny odcinek serii o Pokemonach. Film Netflixa wpisuje się w ich tegoroczny cel wypuszczenia olbrzymiej ilości filmów oryginalnej produkcji. Łącznie miało ich być ponad 60, a już wiemy, że będzie znacznie więcej. Film „Pokémon: Sekrety dżungli” ma pokazać nam przygody Koko, który dorasta w dżungli. Pewnego dnia spotyka Pikachu i Asha, którzy pokazują mu świat ludzi, a jednocześnie zagrożenie, jakie niosą te istoty dla jego otoczenia.

Młody Sheldon – sezon 5 (HBO GO)

Tego młodego geniusza nie trzeba nikomu przedstawiać. Szokuje jednak, że to już piąty sezon przygód młodego Sheldona. Historia to prequel kultowego już serialu „Teoria wielkiego podrywu”, którego produkcja została już zakończona. W „Młodym Sheldonie” narratorem jest Jim Parsons, czyli aktor wcielający się w rolę dorosłego Sheldona. Na HBO GO trafił właśnie pierwszy odcinek 5. sezonu.

Pomoc – film (HBO GO)

Ta pozycja przyciągnęła moją uwagę głównie aktorką, która gra jedną z pierwszoplanowych ról. Jodie Comer, bo o niej mowa spodobała mi się aktorsko w serialu „Obsesja Eve”, gdzie wspólnie z Sandrą Oh stworzyły niesamowite kreacje. W filmie aktorka „Pomoc” wciela się w rolę Sarah, indywidualistki, która była od zawsze piątym kołem u wozu. Niezbyt wspierająca rodzina skreśliła ją dość szybko, mówiąc wprost, że w życiu niczego nie osiągnie. Wszystko do tego zmierza, jednak pewnego dnia dziewczyna trafia do pracy w domu opieki w Liverpoolu. Wtedy jej życie zaczyna nabierać sensu. Film jest potwierdzeniem tego, że HBO GO ambitnymi produkcjami stoi. Już dzisiaj trafi na mój ekran.

Mam nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie z tej wąskiej grupy najlepszych według mnie pozycji na ten weekend. Ja to obejrzę, zachęcam i Was. Miłego!


Posłuchaj nas!