To, co zaczyna wyprawiać się za naszymi oknami można nazwać już mocno zaawansowaną jesienią. I nie, nie jest to na pewno znana złota polska jesień, tylko obrzydliwa listopadowa pogoda w połowie października. W pogodynka jednak nie mam zamiaru się bawić, a wstęp ma jedynie zwrócić uwagę na to, że trzeba pochmurny czas spędzić w jakiś sensowny sposób. Jeśli zatem już pobiegaliście, pospacerowaliście, poćwiczyliście i poczytaliście to siadamy przed TV i odpalamy seriale.

A tych jest dość sporo, szczególnie tych nowych. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zachwycić się koreańskim hitem „Squid Game” to najwyższa pora, ale ostrzegam – sieczka w głowie nie jest do opisania. To jednak nie wszystko, bo na Netflixie pojawił się także polski film „Hiacynt”, który kategoryzowany jest jako thriller, a to już pobudza wyobraźnię.

Premiery Netflix i HBO GO

Hiacynt – film (Netflix)

Co tydzień wybieram sobie pozycję numer jeden, która trafi do mojego TV w weekend. W tym tygodniu jest to bez wątpienia „Hiacynt” w reżyserii Piotra Domalewskiego, na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia. W głównej roli Roberta zobaczymy Tomasza Ziętka, z kolei Arka zagra znany z serialu „W głębi lasu” Hubert Miłkowski. Jest to kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant „z zasadami”, wpada na trop seryjnego mordercy gejów.

Batwoman – sezon 3 (HBO GO)

Fani serii Batman wreszcie doczekali się trzeciego sezonu Batwoman. HBO GO uraczyło nas trzema pierwszymi odcinkami przygód Batwoman. Bohaterka musi zastąpić Batmana, który zniknął z Gotham pozostawiając miasto bez opieki.

Sceny z życia małżeńskiego – finał (HBO GO)

Również na HBO GO pojawił się finałowy odcinek hitu początku jesieni, czyli „Sceny z życia małżeńskiego” w nowej odsłonie. Inspirowany produkcją autorstwa Ingmara Bergmana serial wbija w fotel od pierwszych scen. Każdy kolejny odcinek przenosi nas w inny okres, a co za tym idzie w kolejny etap życia małżeństwa, które boryka się z problemami. Ten miniserial to pozycja obowiązkowa na jesienne wieczory.

Ty – sezon 3 (Netflix)

„Ty” to bez wątpienia jedno z największych odkryć ostatnich lat na Netflix. Produkcja opowiada o obsesyjnym Joe, który prześladuje miłość swojego życia. Pierwszy sezon pełen zwrotów akcji przewyższa drugą część, ale miejmy nadzieję, że razem z trzecią odsłoną powróci klimat thrillera, który wciąga w każdej scenie. Cały trzeci sezon jest już dostępny na Netflix.

Konwergencja: Odwaga w obliczu kryzysu – dokument (Netflix)

W moim zestawieniu na weekend znajduje się także – chyba po raz pierwszy – film dokumentalny. Produkcja opowiada o bohaterach ostatnich kilkunastu miesięcy. Pandemia Covid-19 namieszała w globalnym porządku, budowanym przez ostatnie dziesięciolecia. Film pokazuje historie ludzi z całego świata w obliczu pandemii i problemów przez nią wywołanych.