Bloomberg donosi, że przygotowania do premiery Apple Vision Pro idą pełną parą. Sprzęt ma być właśnie wysyłany do amerykańskich magazynów dystrybucyjnych.

Apple Vision Pro to kompaktowe okulary, które pozwalają na nawigowanie, interakcję i korzystanie z treści w przestrzenny sposób. Okulary zostały zaprezentowane przez Apple już w czerwcu 2023 roku, ale ich premierę zaplanowano dopiero na 2024 rok.

//dzisiaj na dailyweb

Na rynku, według wyliczeń, w 2024 roku pojawi się aż 400 000 sztuk. To bardzo optymistyczne założenie, bo sprzęt kosztuje 3 499 dolarów (w Polsce będzie to prawdopodobnie 19 999 zł). Pojawiają się plotki o tańszej wersji Apple Vision Pro, ale ja do końca w to nie wierzę. Podobnie jak w wolumen sprzedaży Vision Pro, który w 2025 roku ma wynieść 10 milionów sztuk.

Pamiętacie batterygate? Apple wypłaci użytkownikom iPhone’ów po 360 złotych

Apple Vision Pro trafia do amerykańskich magazynów

Mark Gurman z Bloomberga w swoim newsletterze Power On zapewnia, że Apple Vision Pro wysyłane są właśnie do magazynów dystrybucyjnych w USA, co ma zwiastować lutową premierę wyczekiwanego sprzętu. Termin ten potwierdzałby wcześniejsze przecieki i plotki, a także pozwoliłby Apple na przykrycie premier sprzętów zaprezentowanych przez inne firmy podczas rozpoczynających się właśnie targów CES w San Francisco.

Gurman mówi, że niektórzy pracownicy sklepów detalicznych mają już zaplanowane wizyty w Apple Park w celu przeszkolenia się w sprzedaży Vision Pro. Zarząd Apple zaplanował również przedłużone szkolenia detaliczne, które rozpoczną się od 21 stycznia. Wszystko wskazuje więc na to, że premiera sprzętu jest już naprawdę tuż tuż.

Apple Vision Pro

Jeżeli informacje się potwierdzą, premiera Apple Vision Pro nastąpi w lutym. Początkowo sprzęt dostępny będzie tylko w USA. W drugiej turze sprzęt ma trafić na rynki w Chinach, UK i Kanadzie. Nie znamy w tej chwili daty wysyłki Vision Pro do Europy, a co za tym idzie, do Polski. Być może będzie to dopiero w 2025 roku. Będzie więc czas na odłożenie 20 000 zł.