Jeśli macie trochę wolnej gotówki lub stwierdziliście, że Apple iPhone 15 jest nudny, to mam dla Was rozwiązanie — wyjątkową edycję iPhone’a ozdobioną przez firmę Caviar. Znajdziecie tu inspiracje kosmosem i obcymi, która kipi od przepychu.

Caviar postanowił urozmaicić nadchodzące Halloween w dość oryginalny sposób. Stworzył kolekcję trzech urządzeń inspirowanych kosmosem i filmowym obcym. Jak zawsze jest naprawdę wyjątkowo ciekawie i drogo.

//dzisiaj na dailyweb

Nie jestem przekonany co do treści, ale niesamowita forma i wykonanie naprawdę robi wrażenie. Oczywiście jak zawsze w takich wypadkach sprzęt będzie limitowany i niezwykle drogi. Ni jednak dziwnego w grę wchodzi 24-karatowe złoto, brylanty, kawałki meteorytów oraz niesamowity kunszt wykonania.

Caviar iPhone 15 inspirowany kosmosem

Jeszcze dziesięć lat temu ciekawość wzbudzały luksusowe marki, które wypuszczały swoje wariacie znanych urządzeń, ale wykończonych luksusowymi materiałami. Firmy jak Vertu, Caviar, Mobiado czy Gresso oferowały sprzęt, który był wykonany na najlepszych materiałów. Plastikowe obudowy smartfonów (a wcześniej zwykłych komórek) zastępowane były skórą węża, złotem, srebrem i inkrustowane brylantami. W pewnym momencie producenci sami zachłysnęli się własnymi pomysłami, sięgając po coraz dziwniejsze pomysły jak unikatowe meteoryty czy tafle najlepszego marmuru karraryjskiego.

Caviar iPhone 15

Recenzja Apple Watch Series 9. Zakochałem się, ale to trudna miłość

Te czasy wydawało się, że minęły bezpowrotnie. Okazuje się jednak, że dwie z wcześniej wymienionych firm całkiem dobrze sobie radzą na tym rynku. Caviar właśnie wypuścił nową linię 3 urządzeń. Serie stworzono z myślą o halloween i odnosi się ona do kosmosu, jego podboju i obcych.

Caviar UFO Collection

Caviar, który znany jest z obrzydliwego przepychu i zamiłowania do sakralno-bizantyjskiego kultu złota zademonstrował trzy nowe modele w serii. Każda z nich odnosi się do kosmosu i obcych. Każdą wykonano jednak w innym stylu.

Caviar iPhone 15
Caviar Alien

Caviar Alien to seria stworzona na bazie iPhone’a 14 Pro i 15 Pro w wersji zwykłej i Max. Obudowa urządzenia wykonana jest tytanu. Na pleckach znajduje się relief w kształcie filmowego obcego, co jest oczywistą inspiracją twórczości Hansa Rudolfa Gigera. Oczodoły kosmicznej postaci są inkrustowane wyjątkowym materiałem. Chodzi tu o kawałki meteorytu z miasta Murchison. Jego kawałki odnaleziono w 1969 roku i jest okaz, którego wiek szacuje się na 5-7 miliardów lat. Co więcej, jego odkryciu towarzyszą fantastyczne rewelacje — zawiera on w swoim składzie 18 aminokwasów białkowych pozaziemskiego pochodzenia! Cena Cavaiar Alien w wersji  iPhone 15 Pro Max 1 TB to koszt 9 700 dolarów (około 41 500 zł).

Caviar iPhone 15

Caviar Starship jest wykonany z tytanu. Na pleckach znajduje się stalowy relief statku kosmicznego, który w moim odczuciu przypomina trochę Imperial Star Destroyer’a ze Star Wars. Caviar Starship nie zawiera niespodzianek, a jego cena za model na bazie iPhone’a 15 Pro Max 1 TB to 9 400 dolarów (około 40 150 zł).

Caviar iPhone 15
Caviar Starship

Ostatni z całej trójki jest Caviar Astral. To model, który zainspirowany jest drogą mleczną. Tu też obudowa jest wykonana z tytanu. Spiralna droga mleczna stworzona jest z 24-karatowego złota. Planety ikrustowane są fragmentami meteorytu z Księżyca, Marsa oraz dodatkowo tego o nazwie Muonionalusta, odnalezionego w rejonach gminy Pajala, na północnym terenie Szwecji. Meteoryt ten jest uznany za najstarsze znane i wydatowane ciało naszego układu słonecznego. Jego wiek oszacowano na 4 565 mld lat.Caviar iPhone 15

To jednak nie koniec. W układzie znalazła się sekretna czarna dziura, w jej wnętrzu umieszczono czarny brylant! Caviar Astral w wersji iPhone 15 Pro Max 1 TB jest limitowany do 24 sztuk. Cena w tym wariancie wynosi 10 810 dolarów (około 46 250 zł).

Caviar iPhone 15

Jeśli zastanawiacie się nad kupnem, to tu znajdziecie więcej informacji ;D .