Call of Duty to niezwykle popularna seria gier video z gatunku FTP. W przygotowaniu jest kolejna odsłona, debiutująca pod koniec 2023 roku, jednak twórcy mają jeszcze w zanadrzu jedną niespodziankę dla fanów kultowego tytułu.

Call of Duty: The Board Game będzie strategiczną grą planszową, opracowaną przez Arcane Wonders, przy współpracy z Activision. Twórcy planują przetworzyć elementy wirtualnej rozgrywki na język gier planszowych. Planszówka nie będzie bazować na żadnym z konkretnych tytułów, a większość szczegółów jest trzymana w tajemnicy. Na pewno wiadomo, że jesienią ruszy kampania na Kickstarterze i wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć projekt. Portal Polygon  w rozmowie z Arcane Wonders dowiedział się jeszcze paru informacji na temat powstającej „gry bez prądu”:

Call of Duty

Call of Duty nadciąga z tytułem w kategorii „gry bez prądu”

Gra planszowa polega na odtworzeniu doświadczenia z grania w grę video przy użyciu nowatorskiej mechaniki walki, ruchu i linii wzroku. Chociaż będzie zawierać wielkoskalowe, 35-milimetrowe figurki, nie jest to gra figurkowa, a akcja nie zostanie spowolniona przez takie rzeczy jak wykresy lub linijki. Call of Duty: The Board Game rozgrywał się będzie w erze ponownego uruchomienia w 2019 r Call of Duty: Modern Warfare. Gracze otrzymają  tę samą broń i niezapomniane mapy, które fani już kochają. Gdy wyląduje w sprzedaży detalicznej, podstawowa gra dla dwóch graczy powinna być dostępna w cenie 50 dolarów, a wiele zestawów można ostatecznie połączyć dla meczów dla czterech graczy.

Call of Duty: The Board Game nie będzie więc tylko pojedynczą grą, a serią produktów. Otrzymamy figurki, które raczej będą tylko atrakcyjnym dodatkiem, aniżeli elementem, który ma przykuć uwagę graczy. Najciekawszym aspektem jest również jeszcze jeden komentarz twórców, w którym to poruszono kwestię FPS-ów. Jak przełożyć ten techniczny niuans, charakterystyczny dla gier video na planszówkę? Arcane Wonders nie jest jeszcze skore do wyjawiania szczegółów na temat rozgrywki, ale zdaje się, że bardzo istotnym elementem będzie spryt – przechytrzenie przeciwnika i umiejętne umiejscowienie swoich jednostek na mapie. Udostępniony został pierwszy teaser.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Call of Duty: The Board Game ma zadebiutować na rynku w 2024 roku, a latem tego roku ruszy akcja na Kickstarterze

Call of Duty: The Board Game zadebiutuje na rynku dopiero w 2024 roku. Podstawowa wersja będzie kosztować około 50 dolarów, a akcja crowdfundingowa na Kickstarterze ma rozpocząć się latem 2023 roku. Fani mogą już się zarejestrować na oficjalne stronie Call of Duty: The Board Game, aby być na bieżąco z aktualizacjami, związanymi z tym tytułem. Oczywiście najważniejszym powiadomieniem będzie informacja, kiedy gra będzie miała premierę.

Stary koń i Minecraft: Legends