Przynoszę złe wieści dla fanów gier moblinych, ponieważ Call of Duty: Warzone Mobile nie zadebiutuje w tym roku. W ramach pocieszenia mam całkiem przyjemne informacje dotyczące map i przedpremierowych testów.

Activision ma najwyraźniej bardzo dużo pracy, bo nie jest w stanie zrealizować swoich obietnic. Mowa tutaj o tegorocznych planach dewelopera związanych z grą Call of Duty: Warzone Mobile, która według wstępnych założeń miała pojawić się jeszcze w tym roku (po udostępnieniu Call of Duty: Modern Warfare II).

//dzisiaj na dailyweb

Najnowszy zwiastun mobilnego tytułu obrazuje jednak zupełnie inną datę. Według najświeższej informacji grę zainstalujemy dopiero na wiosnę 2024 roku. W ramach skromnego pocieszenie mogę jedynie dodać, że każdy zainteresowany może złożyć zamówienie przedpremierowe w Google Play lub App Store już teraz. A na oficjalnej stronie serii znajduje się nawet znany kwadracik do zeskanowania, umożliwiający wstępną rejestrację.

Premiera Call of Duty: Warzone Mobile przeniesiona na wiosnę przyszłego roku 

Warzone Mobile jest produkcją z gatunku battle royale, który podbił rynek gier wideo kilka lat temu (głównie mówiło się o Fortnite i PUBG). Firmie najwyraźniej nie przeszkadza surfowanie po skromnej fali popularności, ponieważ jest to wciąż całkiem niezłe źródło przychodu – aż 120 graczy może brać udział w walce na śmierć i życie. Wystarczy, że każdy gracz kupi jakąś kosmetyczną pierdołę i uzbiera się niezła sumka.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Fani serii powinni odnaleźć się w grze bez trudu ze względu na dobrze znane elementy: operatorzy, bronie, lokacje oraz walki wyrwane z Warzone’a. Warto tutaj zaznaczyć pewien drobiazg, karnet bojowy i lista znajomych w Call of Duty Modern Warfare II i Call of Duty: Warzone są zsynchronizowane. Także całkiem fajna sprawa. Deweloperzy zachęcają do rejestracji już teraz ze względu na osiąganie globalnych progów z nagrodami – na oficjalnej stronie możemy ujrzeć, jakie przysmaki przygotowali deweloperzy.

Niektórzy gracze mogą liczyć na więcej szczęścia, ponieważ obywatele Australii, Chile, Norwegii i Szwecji otrzymają możliwość zagrania jeszcze w tym roku. Dzięki ograniczonej wersji firma przetestuje działanie gry z większą liczbą graczy niż miało to miejsce w przypadku zamkniętej alfy. Przedpremierowe rozgrywki pozwolą wychwycić oraz naprawić błędy, przeprowadzić testy w skrajnych warunkach i zebrać jak najwięcej opinii na temat gry.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Warto tutaj również dodać, że oprócz ogłoszenia nowego terminu Call of Duty: Warzone Mobile poznaliśmy jeszcze jedną ciekawą informację. Activision ujawniło, że dostęp do Wyspy Rebirth będzie możliwy już pierwszego dnia. To akurat dobra wiadomość, bo to jedna z najfajniejszych map trybu Resurgence. W dodatku została “starannie i specjalnie zbudowana” na potrzeby gry, ale to już ocenimy sami.

Do wpisu dodałem także drugi zwiastun gry, który rzuca światło dzienne na powrót kolejnych klasycznych map. Fani z pewnością docenią rozgrywkę w lokacjach takich jak Shipment czy Shoot House. Jeśli chcielibyście śledzić temat na bieżąco, pozostawiam link do X, na którym co jakiś czas pojawiają się nowe szczegóły.