Samsung ogłasza Bespoke Jet Bot Combo. Będzie to pierwszy odkurzacz koreańskiego producenta, który łączy funkcje czyszczenia na sucho, mopowania i modelu AI. To nie koniec nowości.

Bespoke Jet Bot Combo to kolejny robot czyszczący Samsunga. Minęło trochę czasu od premiery poprzedniego modelu, która miała miejsce w 2021 roku. Producent ujawnił garść informacji na temat swojego nowego urządzenia. O dokładnej specyfikacji technicznej dowiemy się pewnie podczas targów CES 2024 w Las Vegas, odbywających się w dniach 9 – 12 stycznia 2024 roku.

//dzisiaj na dailyweb

Maszyna czyszcząca umożliwi użytkownikom sprzątanie na sucho, ale również na mokro przy użyciu pary wodnej. Ponadto moduł AI zostanie unowocześniony. Bespoke Jet Bot Combo ma lepiej rozpoznać większą liczbę obiektów, które potrafi odróżnić, umożliwiając bardziej precyzyjną jazdę dzięki zastosowanemu czujnikowi 3D.

Bespoke Jet Bot Combo to 3 w 1: odkurzanie, mopowanie i zaawansowany moduł AI

Bespoke Jet Bot Combo
Bespoke Jet Bot Combo zostanie zaprezentowany na CES 2024

Najbardziej zauważalną poprawą jest to, że rozpoznawanie obiektów AI może również zidentyfikować przestrzeń i plamy, aby zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia z czyszczenia. Określa i kategoryzuje zmapowane obszary, takie jak salon i kuchnia i automatycznie sugeruje utworzenie „stref zakazu ruchu”, takich jak łazienka, weranda lub wejście.

Bespoke Jet Bot Combo będzie miał również funkcję mopowania. Urządzenie wykryje plamę, cofnie się do stacji czyszczenia, aby ogrzać mopy parą i wodą o wysokiej temperaturze, a następnie wróci na ten obszar. Dzięki potężnym wirującym mopom o prędkości 170 obrotów na minutę może aktywnie szorować nawet stwardniałe plamy. Powodują one wysoce skuteczne autonomiczne czyszczenie, które ogranicza interwencję użytkownika w różnych środowiskach.

Bespoke Jet Bot Combo dostał potężny upgrade modułu AI

Bespoke Jet Bot Combo

Dodatkowo model może nawet rozpoznać typ podłogi, aby zapewnić ulepszone czyszczenie, korzystając z funkcji o nazwie AI Floor Detect. Rozróżnia twarde nawierzchnie i wykładziny, a następnie automatycznie zwiększa swoją siłę ssania, która jest odpowiednia nawet do odkurzania głęboko osadzonego pyłu w dywanach. Ponadto, gdy Bespoke Jet Bot Combo wykryje dywan, określa, czy podnieść podkładki mopa, czy odłączyć je na stacji czystej, aby zapewnić ulepszone rozwiązanie przeciw zanieczyszczeniom krzyżowym.

Stacja dokująca zadba o dokładne mycie podkładek mopa. Bespoke Jet Bot Combo zostanie wyposażony w 3-etapowy system całkowitego czyszczenia podkładek mopa, który będzie obejmował automatyczne mycie, czyszczenie parą i automatyczne suszenie gorącym powietrzem. Po umyciu mopów gorącą wodą i podgrzaną parą wysokotemperaturową rozpyli na nich dodatkową parę, aby zapobiec zapachom, umożliwiając bardziej higieniczną konserwację.

Natec Porifera to klawiatura ergonomiczna, która ma wiele zalet i nie zrujnuje portfela. Pierwsze wrażenia

Samsung nie zdradził szczegółów na temat specyfikacji, dostępności oraz orientacyjnej ceny. Więcej dowiemy się na pewno podczas targów CES 2024 w Las Vegas, które odbywają się w terminie 9 – 13 stycznia 2024 roku.