Samsung przedstawił nowości w swojej linii smart monitorów. Samsung M8, M7 M8, M7 i M5 (modele: M80C, M70C, M50C) mają wszystko, co potrzeba do pracy i rozrywki. W dodatku pasują do komputerów Apple.

M8, M7 oraz M5 to w zasadzie aż 10 modeli – M8 występuje w 4 pastelowych kolorach oraz rozmiarze 32 cali, M7 występuje w kolorze ciepłej bieli i rozmiarze 32 cali. Model M5 dostępny jest w bieli i czerni w rozmiarze 32 cali oraz dodatkowo 27 cali.

Samsung M8

Samsung M8, M7 i M5 to ulepszone wersje modeli z zeszłego roku.

Jak łatwo zauważyć, wszystkie modele różnią się między sobą i nie chodzi tu tylko o kolor. Warianty M8 i M7 są niezwykle smukłe 11,39 mm w najcieńszym punkcie. W obu opcjach na obudowie zastosowano wzór w jodełkę, który sprawia fajne wrażenie. Oba te modele oferują rozdzielczość 4K a M5FHD. Model M8 oferuje HDR 10+, model M7 i M5 tylko HDR 10. M8 ma też najjaśniejsza 400 nitową matrycę. Następnie model M7 ma matrycę o jasności 300 nitów, a model M5 już tylko 250 nitów. Wszystkie 30 model odświeżają obraz z częstotliwością 60 Hz, mają czas reakcji 4 ms oraz współczynnik kontrastu 3000:1.

Dzięki wbudowanemu IoT Hub wspierającemu protokoły Zigbee i Thread, możliwe jest sterowanie elementami smart home. Zarówno M8, jak i M7 posiadają wbudowanych asystentów głosowych, w tym Bixby i Amazon Alexa, które pomogą sterować monitorem za pomocą głosu. W modelach M8 i M7 obsługiwana jest również funkcja o nazwie Far Field Voice, która poprzez wkomponowany mikrofon pozwala użytkownikom na mówienie bezpośrednio do monitora.

Samsung M8

Z kolei nowa opcja My Contents, dostępna teraz w całej linii monitorów Smart 2023, umożliwia szybki dostęp do przydatnych informacji. Gdy monitor znajduje się w trybie czuwania i wykryje zarejestrowany smartfon za pośrednictwem Bluetooth Low Energy (BLE), wówczas ekran wyświetli zdjęcia użytkownika, prognozę pogody i wiele innych poręcznych zasobów. Monitor powraca do trybu czuwania, gdy smartfon znajdzie się poza jego zasięgiem.

Samsung M8

Tegoroczna linia została zoptymalizowana pod kątem pracy poza biurem. Przestrzeń robocza monitorów zapewnia zdalny dostęp do zasobów komputera, poprzez łącze bezprzewodowe i klonowanie ekranów. M8 posiada magnetyczną i odłączaną kamerę Slim Fit. Dzięki niej użytkownicy mogą korzystać z Google Meet i innych aplikacji do spotkań zdalnych, wykorzystując automatyczne kadrowanie – Auto Framing. Udoskonalono funkcję Multi View – ta pozwala na korzystanie z pakietu Microsoft 365 i aplikacji przeglądarki w trybie pełnego ekranu, by ograniczyć przełączanie się pomiędzy nimi.

Samsung M8
Linia Samsung M8, to modele z zeszłego roku ale w takich właśnie kolorach zadebiutowała odświeżona seria

W celu ulepszenia interfejsu wszystkich monitorów Smart 2023, do wielu aplikacji, w tym SmartThings i Smart Hub, dodano funkcję sterowania myszką i klawiaturą. Użytkownicy zachowują pełną kontrolę, jednocześnie eksplorując swoje ulubione treści, bez konieczności korzystania z pilota.

Wszystkie nowe modele wspierają również Apple AirPlay 2, dzięki czemu możliwe jest udostępnianie treści z urządzeń Apple. Jeśli przyjrzycie się również kolorowym wersjom modelu M8 dostrzeżecie, że naprawdę pasuje wizualnie to komputerów Mac Mini. W zasadzie można w ten sposób stworzyć namiastkę iMaca.

Niestety nie mamy informacji o cenach. Na stronie sklepu Samsung nadal oferowane są modele z 2022 roku. Możecie je rozpoznać po symbolu z „B” w nazwie. Te nowe oznaczone są jako „C”.

Więcej informacji na stronie Samsung. 

Specyfikacja

Model M80C M70C M50C
Wyświetlacz Rozmiar ekranu 32” 32” 32”, 27”
Płaski / Zakrzywiony Płaski
Format obrazu 16:9
Rozdzielczość 3840 x 2160 (UHD) 3840 x 2160 (UHD) 1920 x 1080 (FHD)
Jasność (typowa) 400 cd/㎡ 300 cd/㎡ 250 cd/㎡
HDR Tak (HDR 10+) Tak (HDR 10) Tak (HDR 10)
Częstotliwość odświeżania 60 Hz
Czas reakcji 4 ms (GtG)
Współczynnik kontrastu 3 000 : 1 (typowo)
Smart Funkcja Smart VOD (Netflix, Youtube itp.), Gaming Hub, Workspace, My Contents połączenie komórkowe, komunikacja wideo (Google Meet)
Asystent głosowy Tak (Far Field Voice)
IoT Hub Tak (Wbudowany, Zigbee/Thread) Tak (Obsługa Dongle) Tak (Obsługa Dongle)
Multi View 2 wyświetlacze (pełny ekran) 2 wyświetlacze (pełny ekran) 2 wyświetlacze
Budowa / wygląd Kultowy, smukły design Tak Tak
Kolor Warm White / Sunset Pink / Daylight Blue / Spring Green Warm White Czarny / Biały
Typ stojaka Regulacja wysokości / obrót w pionie / pochylenie Prosty
Uchwyt ścienny 100 x 100
Ochrona oczu Obraz adaptacyjny Tak Tak Tak
Tryb oszczędzania wzroku / bez migotania Tak Tak Tak
Interfejs Łączność 1 HDMI (2.0) / 2 USB-A / 1 USB-C (65W) 2 HDMI (1.4) / 2 USB-A
Głośnik 5W x 2
Kamera Wbudowana Kamera Slim Fit Kompatybilna (gotowa do użytku z Pogo) Kompatybilna
Pilot Wbudowane ładowanie USB-C