AI Energy zaprezentował Samsung w swoich lodówkach. Niezwykła technologia niedługo zostanie zamontowana w tym sprzęcie domowego użytku, która będzie się uczyć oszczędzania. Czy faktycznie czekają nas mniejsze rachunki za prąd?

Technologia AI Energy już niebawem pojawi się w lodówkach Samsunga i będzie to moment historyczny w skali Polski, bowiem takiej innowacji w urządzeniach tego typu – na naszym rynku jeszcze nie było.  Ma być oszczędniej – prognozy firmy zaskakują statystykami. Patrząc na wyniki ankiet, widać wyraźnie, że ponad 90 % Polaków zwraca uwagę na rachunki za energię elektryczną. Patrząc na szalejącą inflację i ceny zwykłych produktów spożywczych nie jest to wcale zaskoczeniem. Wszystko poszło w górę, w tym różnorodne opłaty. Samsung postanowił pomóc nieco konsumentom i sprawić, aby chociaż lodówki – szalenie nie wpływały na bijące cyferki na licznikach.

AI Energy

AI Energy pozwoli, aby lodówki Samsunga zużywały 15% mniej energii elektrycznej

Samsung wprowadza na rynek lodówki, które dzięki modułowi Wi-Fi oraz łączności z aplikacją SmartThings będą oszczędzać do 15% energii. To tak jakby lodówka przez 7 tygodni w roku nie zużywała prądu. Tym samym, Samsung wyznacza nowe standardy pod względem oszczędzania energii przez sprzęty gospodarstwa domowego w Polsce. Zapytam teraz może i mało profesjonalnie: fajnie? No fajnie! Jak to jednak możliwe, aby nasz sprzęt pojechał na wirtualne wakacje na prawie 2 miesiące?

Al Energy będzie się uczyć. Nie będzie to od nas wymagało zbyt wielkiego wysiłku. Spokojnie – nie musimy czytać na dobranoc skomplikowanych procedur. W celu zaoszczędzenia 15% energii wystarczy w aplikacji – jednym przyciskiem włączyć wspomniany tryb AI Energy Mode. I wtedy nasze urządzenie przechodzi w tryb nauki i wprowadza w swoje funkcjonowanie wiele wytycznych. Studiuje wzorce użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka zapamiętuje, jak często otwieramy lodówkę, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać energię elektryczną.

AI Energy uczy się naszych zachowań, przypomni o otwartych drzwiach, ale również wspomoże mądrą radą

Al Energy to nie tylko układanie modelu funkcjonowania sprzętu, ale również generuje wiele cennych danych dla użytkownika. Dzięki aplikacji SmartThings Energy dowiemy się o  miesięcznym zużyciu energii, przewidywanych opłatach. Wyśle alert, jeśli zużycie będzie zbyt wysokie. Poinformuje również o fakcie niedomkniętych drzwi. Świetna opcja dla paranoików, wychodzących z domu i wracających się, aby sprawdzić, czy lodówka została na pewno zamknięta. Wcale, ale to wcale nie robię tego parę razy w tygodniu.

I na koniec – system da nam wskazówki, jak zmniejszyć zużywanie energii. Bardzo interesująca opcja, wykorzystująca moduł sztucznej inteligencji. Prawdziwy przyjaciel w domu, a jak wiadomo – prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale ci – najmądrzejsi, nie dopuszczą, aby w ten biedzie się znaleźć. Zdecydowanie – AI Energy może być takim kompanem.

Seria Infinix NOTE 30 –producent oficjalnie o ładowaniu, funkcji UPS i specyfikacjach nowych smartfonów