MIGO Ascender to robot sprzątający, pokonujący każdą przeszkodę, w tym schody i automatycznie czyszczący je? Czy to możliwe? Otóż – jak najbardziej! Przyjrzyjmy się bliżej temu niesamowitemu urządzeniu.

Robot sprzątający MIGO Ascender będzie pierwszym urządzeniem tego typu, które będzie umieć samemu pokonać schody. Żadne przeszkody nie będą mu straszne! Sam wjedzie, wyczyści powierzchnie schodka i zjedzie – albo na odwrót. Czy urządzenie z taką specyfikacją jest nam potrzebne? Cóż – osoby, posiadające mieszkania z piętrami powinni być zachwyceni!

MIGO Ascender

MIGO Ascender będzie pierwszym automatycznym robotem sprzątającym z funkcją wspinania się na schody

MIGO Ascender to dzieło specjalistów, którzy ze sprzątaniem i nowoczesnymi technologiami mają spore doświadczenie. To eksperci, którzy wcześniej współpracowali z takimi firmami jak Google, Boston Dynamics, Dyson i Ecovacs. Robot sprzątający ma być wysoce zaawansowanym urządzeniem ze wbudowanym modułem AI, pozwalającym na pokonywanie schodów. Po dojechaniu do nich uruchamiają się specjalne nóżki, które pozwalają na wspięcie się MIGO Ascendera na stopień. Każdy z nich dokładnie czyści i jedzie dalej, aż do momentu całkowitego wyczyszczenia.

Tak w zasadzie – o projekcie wiadomo niewiele. Twórcy stworzyli prezentację komputerową, na której można zobaczyć, jak sprzęt będzie wyglądał i w jaki sposób będzie się wspinał się i sprzątał schody. Nie znamy całej specyfikacji, ale wiadomo, że robot będzie czyścił powierzchnie na sucho, mokro, a bateria ma pozwolić na wyczyszczenie około 5167 stóp kwadratowych podłogi. Obsługiwanie głosowe i głośność ustalona na 57 decybeli. Jak na fakt, że do premiery zostało niewiele czasu, to konsumenci otrzymali zaledwie zarys interesującego projektu. Twórcy wierzą w swój pomysł i maszyna czyszcząca na pewno zadebiutuje – zostały uruchomione preordery, które kuszą promocją.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

MIGO Ascender zadebiutuje w sierpniu 2023 roku w cenie 1399 dolarów

MIGO Ascender zadebiutuje na rynku w sierpniu 2023 roku i ma kosztować 1399 dolarów. Jednak, jeśli złożymy rezerwacje z symboliczną opłatą w wysokości 5 dolarów, to za sprzęt zapłacimy jedynie 999 dolarów, co jest faktycznie sporą zniżką. Całkiem korzystna oferta, jednak zastanawiające jest to, że nie zostały zaprezentowane żadne materiały promocyjne, ukazujące prawdziwy wygląd urządzenia. Film, na którym widzimy działanie odkurzacza to zarys koncepcyjny, bez dokładniejszej specyfikacji. Nie chciałbym, aby się okazało, że po pokonaniu dwóch schodków MIGO Ascender trzeba będzie podłączyć do ładowania, bo kosztem wysokiej technologii ucierpi pojemność akumulatorów.

Pomimo szczątkowych informacji – sam projekt wygląda na rewolucyjny i na pewno będę śledził. Jestem ciekaw pełnej specyfikacji oraz pierwszego wideo, na którym zobaczymy prawdziwego MIGO Ascender w akcji. Na jakiej zasadzie działa mapowanie takich niestandardowych powierzchni? Na pewno poczekam na pierwsze opinie. Świetny pomysł, ale też myśl w głowie, że robot może zaliczyć całkiem spektakularny upadek z dużej wysokości.  Oczywiście bardzo kibicuje, bo w mieszkaniu mam parę schodków, które wymagają sprzątania.

Recenzja Amazfit GTR Mini – mały, ale wariat