Trudno w to uwierzyć, ale iPhone 15 Pro Max otrzyma wyspę aparatów o cal większą, niż ma to miejsce w modelu iPhone 14 Pro Max. Brak wygody może natomiast zrekompensować peryskopowy teleobiektyw zmiennoogniskowy.

Mamy dla Was kilka wiadomości, z czego dwie są dobre, a dwie złe. Zacznę od tych gorszych. Okazuje się, że etui zakupione dla iPhone’a 14 Pro Max nie będzie kompatybilne z obudową iPhone’a 15 Pro Max. To oznacza wydatek. Jeśli celujemy w oryginalne akcesorium Apple, będzie to blisko 300 polskich złotych. To nie koniec „złych” informacji, bowiem powodem zmiany wymiarów etui jest istotne powiększenie modułu fotograficznego na pleckach. Według dostępnych informacji będzie on nawet o cal większy niż w przypadku poprzednika…

//dzisiaj na dailyweb
  • macOS Sonoma instalujemy najnowszą aktualizację
  • CMF Nothing uruchomiło nową markę
  • x x twitter rozmowy audio i wideo
  • OLX podsumowuje rynek elektroniki używanej
  • iPhone 15 Pro gry AAA będą nas dużo kosztować

iPhone 15 Pro Max – wygoda uzależniona od wyważenia

Tak, moduł aparatu, który trafi na plecki smartfonu iPhone 15 Pro Max, może wpłynąć na wygodę użytkowania. Doświadczenie podpowiada mi bowiem, że przeniesienie istotnej części wagi na jedną stronę urządzenia, nie poprawia komfortu trzymania podczas dłuższej sesji growej czy multimedialnej.

Po raz pierwszy odczułem to podczas testów modelu Nokia Lumia 1020, która pracowała pod kontrolą systemu Windows Phone. Z drugiej jednak strony, Apple wielokrotnie pokazywało już, że potrafi zrobić coś lepiej, dokładniej i wygodniej niż konkurencja. Być może podobnie będzie w przypadku iPhone’a 15 Pro Max.

iPhone 15 Pro Max
Czy tak będzie wyglądać etui do smartfonu iPhone 15 Pro Max?

Nie chcę być odbierany jako malkontent, dlatego też wyjaśnię, że opisywane zmiany mają także jasne strony. Apple iPhone 15 Pro Max ma szansę otrzymać peryskopowy teleobiektyw ze zmienną ogniskową, na który fani giganta z Cupertino czekają od kilku ładnych lat. Umieszczenie w obudowie większych baterii, o których mówi się od pewnego czasu, nie może pozostać bez wpływu na wymiary.

Recenzja Beats Studio Buds+ – kupiłem je dla siebie, bo Apple dobrze dogadało się z Androidem

Nieoficjalnie mówi się również o zmianie umiejscowienia aparatu szerokokątnego i ultraszerokokątnego. To raczej nie będzie miało znaczenia dla wygody użytkowania, natomiast warto odnotować wspomnianą kwestię. Premiera iPhone’ów serii 15 zbliża się wielkimi krokami i niebawem będziemy mogli zweryfikować wszystkie dostępne informacje.

Wieści dotyczące smartfonów iPhone 15 opisywał dla Was również Daniel.