Bateria Twojego smartfonu iPhone 15, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max wytrzyma dwa razy więcej ładowań niż iPhone’y 13, 12, 11 i wcześniejsze. Apple wykonało szereg testów i ma dla użytkowników bardzo dobre wiadomości.

Nie ma przypadków, są znaki. W czerwcu tego roku producenci urządzeń mobilnych w Unii Europejskiej będą musieli zmagać się z przyznawaniem kasy energetycznej. Ta będzie określana na bazie żywotności baterii, ochrony przed upadkami, a także odporności na wodę i pył. Akumulator powinien zaoferować co najmniej 80% pojemności po 800 cyklach ładowania. Gigant z Cupertino postanowił zawczasu się do tego przygotować.

//dzisiaj na dailyweb

Tak, jak uczniowie i studenci przygotowują się do sprawdzianów i sesji, tak Apple zdecydowało się opublikować wyniki własnych testów, które pokazują, że akumulatory w smartfonach i tabletach są lepsze, niż wcześniej zakładano.

iPhone 15 z dwa razy lepszą baterią – testy Apple zakrzywiają rzeczywistość czy pokazują poprawę?

iPhone 15

Smartfony iPhone wyprodukowane przed 2023 rokiem, według wcześniejszych szacunków mogły wytrzymać 500 cykli ładowania przed tym, aż pierwotna pojemność ogniw spadła do 80%. Tak naprawdę po ubytku tych 20% sugeruje się wymianę akumulatora. Oczywiście pod warunkiem, że chcemy zachować relatywnie długi czas pracy oraz poziom wydajności, do którego przywykliśmy.

Teraz firma twierdzi, że smartfony serii iPhone 15 zostały przetestowane w scenariuszu, który zakłada 1000 cykli ładowania oraz szereg testów odzwierciedlających typowy model użytkowania urządzenia. Okazuje się, że wyniki telefonów „magicznie”, dwukrotnie się poprawiły i to bez wyraźnej aktualizacji oprogramowania. Firma twierdzi, że udało się to osiągnąć dzięki udoskonaleniom zarządzania energią oraz usprawnianiom stosowanych komponentów.

Recenzja iPhone 15 – dlaczego uważam, że to najlepszy smartfon Apple?

Zastanawia mnie tylko jedno – dlaczego Apple nie publikowało tak świetnych danych w chwili wprowadzania smartfonów iPhone 15 na rynek? Sprawa jest naprawdę interesująca. Jako ciekawostkę dodam też, że licznik cykli ładowania dostępnych w menu Ogólne ma zostać przeniesiony do sekcji Bateria w iOS 17.4, tak aby użytkownicy mogli jeszcze szybciej i wygodniej kontrolować stan techniczny tegoż komponentu.