Chciałoby się rzec – wreszcie. Użytkownicy, którzy przedpremierowo mieli okazję zapoznać się z iPhonem 15, donoszą, że pojawiły się w nim nowe opcje dotyczące baterii. 

Podczas Apple Event, który oglądaliśmy na żywo redakcyjnie i który trochę skrytykowaliśmy, zaprezentowano cztery nowe iPhone’y. Są to iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. O ile prezentacja była nużąca i momentami cringe’owa, to zaprezentowane iPhone’y spotkały się raczej z ciepłym przyjęciem. Wszystko za sprawą upgrade’u bazowego modelu i obniżki cen w polskim sklepie Apple. Szkoda tylko, że mimo premiery, która ma mieć miejsce jutro, aktualnie kupując iPhone’a, dostaniesz go pod koniec października, a może i później.

//dzisiaj na dailyweb

Mimo problemów z dostępnością prędzej czy raczej później stanę się posiadaczem  iPhone’a 15 Pro, więc bacznie przyglądam się nowościom, które pojawiły się w najnowszym telefonie od Apple. Szczególnie tym niewielkim, o których nie jest głośno w Internecie. Jedną z nich są nowe informacje, które nowe telefony od Apple będą pokazywały użytkownikom. 

Ilość cykli ładowania i data produkcji i pierwszego użycia baterii w iPhone 15
Ilość cykli ładowania i data produkcji i pierwszego użycia baterii w iPhone 15 / fot. @Tech_Reve

iPhone 15 pokaże liczbę cykli baterii

Według informacji @Tech_Reve, nowa sekcja na ekranie „Informacje” w iOS 17 pokazuje, ile cykli ładowania przeszła bateria, a także jej datę produkcji i kiedy została po raz pierwszy użyta. Do tej pory takie informacje dało się wyciągnąć przez aplikacje firm trzecich czy sprytne użycie wewnętrznych narzędzi Apple, ale nigdy nie było to jeszcze tak łatwe. 

iPhone 15 sprzedaje się lepiej – co jest powodem sukcesu?

Niestety potwierdziliśmy, że nie jest to nowa funkcja systemu iOS 17, dotycząca wszystkich urządzeń obsługiwanych przez ten system. Podgląd liczby cykli obok standardowego dla Apple i niewiele mówiącego Stanu baterii, ograniczono dla użytkowników najnowszej serii iPhonów z numerem 15. A szkoda.