Wczorajsza awaria Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa pobudziła wśród internautów wenę do memów.

W sumie tego można się było spodziewać: awaria Facebooka trwała w najlepsze, niektórzy wieszczyli koniec serwisu, ale internauci nie tracili czasu.

Memowa twóczość była wczoraj tak aktywna, że sieć zalała fala obrazków. Miejscem upustu swoich kreatywności stał się nieoczekiwanie Twitter. Chociaż i w przypadku Twittera była chwilowa zawiecha, wywołana zapewne przeciążeniem.

R E K L A M A

Twitter nie mógł pominąć tak wielkiej awarii Facebooka i od razu pojawiały się wpisy na oficjalnym koncie serwisu do ćwierkania. Za nimi ruszyły kolejne marki, z McDonaldem i Netflixem na czele. Pomimo tego, że na memy patrzymy z przymróżeniem oka, jednak niektóre z nich pokazywały rzeczywiście to, co globalna awaria Facebooka wywołała wśród ludzkości.

Facebook nie działa – najlepsze memy

Aktualnie trwa analizowanie przyczyn ogromnej awarii, która dotknęła w poniedziałek serwery amerykańskiego giganta społecznościowego. Czy był to atak hakerski, czy może jednak ludzki błąd? To okaże się pewnie po dokładnym wewnętrznym audycie. Tymczasem my możemy się zrelaksować i przetrawić wczorajszą sytuację w dobrych humorach.

Świat internetu wydaje się kruchy, kiedy od błachej usterki dostęp do social mediów i czołowych komunikatorów traci ponad 3 miliardy osób na całym świecie. Jak widać poniżej, mieli oni mimo wszystko dobry nastrój.

Światowe marki nie mogły przejść obojętnie obok awarii Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa. Pomimo tego, że ich też może spotkać podobna awaria, mieli dobry – chociaż czarny – humor.

Złośliwość rzeczy martwych, można powiedzieć. Jednak już teraz wyobrażam sobie dramaty przede wszystkim influencerów, którzy mieli zapewne noc nieprzespaną.