Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy, a jednak wchodzi Microsoft i Notatnik w wersji dark mode.

Oczywiście tryb ciemny to zbawienie ludzkości w ostatnich latach. Może dokładniej naszych oczu, bo tryb ten stał się bardzo popularny, a wszystkie programy i aplikacje wprowadzały dark mode w trybie błyskawicznym. Na ciemnego Windowsa trzeba było czekać, ale Microsoft się stara, a teraz czas na… dark mode w Notatniku!

Wszystko w ramach programu Windows Insiders, który dedykowany jest testerom nowości w systemie Windows. W opublikowanej właśnie nowej odsłonie Windowsa testerzy doczekali się również odświeżonego Notatnika.

R E K L A M A

Notatnik i tryb ciemny w Windows

NotepadDarkHero

Tryb ciemny w aplikacji Notatnik mocno zaskakuje, bo nie od dzisiaj wiadomo, że Notatnik to… notatnik i jego się nie zmienia. Tryb ciemny załącza się automatycznie zgodnie z ustawieniami naszego systemu Windows. Oczywiście możemy również „ręcznie” przełączyć się z trybu jasnego na tryb ciemny. Microsoft jednak na dark mode nie poprzestał, bo pojawia się również odświeżona wersja interfejsu wyszukowarka, a także – wreszcie! – lepsze cofanie wprowadzonych zmian.

Przeprojektowane zostało również menu kontekstowe pojawiające się po kliknięciu prawego przycisku myszki. Jeśli często korzystacie z Notatnika, to te zmiany mogą być dla Was rewolucyjne.

Aby pomóc Ci być bardziej produktywnym, wprowadzamy przeprojektowane środowisko znajdowania i zastępowania, a także dodajemy obsługę wielopoziomowego cofania — kolejna najważniejsza prośba dotycząca funkcji społeczności.

-chwali się na swoim blogu Microsoft.

Z cofaniem od zawsze był problem w Notatniku, wie o tym każdy, kto chociaż raz próbował użyć tego w aplikacji.


Posłuchaj nas!