Dzisiejszy news jest raczej z tych niewielkich, ale z pewnością informacja ucieszy wszystkich, którzy planują kupić Apple Watch.

Apple miało pod koniec roku problem z najnowszymi zegarkami Apple Watch 9 i Watch Ultra 2, które na chwilę zniknęły nawet ze sprzedaży. Wszystko przez pozew firmy Masimo. Zegarki wróciły już do sprzedaży, ale uboższe o czujnik pomiaru tlenu we krwi.

//dzisiaj na dailyweb

Wciąż to jednak jeden najlepiej sprzedających się smartwatchy na rynku. Apple sprzedało w 2022 roku 49 milionów smartwatchy, a w pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku około 26,7 miliona

Apple Watch ma wreszcie specyfikację na stronie Apple

apple watch techspecs
Różne wersje Apple Watch mają wreszcie specyfikację na stronie Apple – na razie angielskojęzycznej

Do tej pory Apple zaniedbywało stronę produktową swoich zegarków. W przypadku iPhone’ów czy komputerów Mac mieliśmy dedykowaną zakładkę „Dane techniczne”, a dla zegarków mogliśmy zobaczyć jedynie „Przegląd” funkcji i możliwości zegarka i dowiedzieć się „Dlaczego Apple Watch”. Teraz się to zmienia.

Na razie na angielskojęzycznych witrynach, ale możemy już znaleźć sekcję z danymi technicznymi zegarków od Apple. Znajdziemy tam wielkości zegarków, użyte materiały i warianty kolorystyczne. Gdy sekcje zostaną przetłumaczone na język polski, będziemy mogli wreszcie sprawdzać parametry bezpośrednio ze strony produktu, bez konieczności korzystania z porównywarki.

Apple Watch 10 (lub X) z nowym czujnikiem badającym ciśnienie krwi

Dość zaskakujące jest, że taka firma jak Apple, nie zadbała do tej pory o tak podstawową funkcję, zwłaszcza że wszystkie te informacje były dostępne z porównywarki modeli. Lepiej jednak późno niż wcale.