We wrześniu, wraz z premierą iPhone’ów 16, zadebiutują także Apple Watch Series 10. Według najnowszych plotek smartwatche mają otrzymać aktualizację wyświetlacza mającą na celu poprawę żywotności baterii.

Według przecieków wyświetlacz OLED, który zostanie zastosowany w Apple Watchach serii 10, powinien być bardziej energooszczędny i zużywać mniej baterii.

//dzisiaj na dailyweb

Apple zbliża się do dziesięciolecia swoich zegarków. Pierwszy Watch został bowiem wydany w kwietniu 2015 roku. Od jakiegoś czasu sporo mówi się, że na dziesięciolecie wreszcie otrzymamy przeprojektowanego smartwatcha. Nie wiadomo jednak, czy mowa już o serii 10, która ma mieć cieńszą obudowę i nowe zapięcia pasków, sprawiające, że stosowane przez lata paski staną się niekompatybilne. Być może większe przeprojektowanie nastąpi dopiero w 2025 roku.

Apple Watch Series 10 – nowy wyświetlacz poprawi baterię?

Apple Watch 9

Nowe smartwatche od Apple, poza nową obudową i czujnikami, potrafiącymi wykryć bezdech senny czy nadciśnienie, mają mieć także nowe ekrany OLED. Firma rozważa zastosowanie nowej technologii niskotemperaturowego tranzystora cienkowarstwowego (TFT) z tlenku polikrystalicznego (LTPO), która ma pomóc jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii.

Technologia ta nie jest nowością w Apple Watch, ale Apple przenosi ją na wyższy poziom, zmieniając materiały użyte w maleńkich przełącznikach ekranu, znanych jako TFT (tranzystory cienkowarstwowe). Przełączniki te mają kluczowe znaczenie, ponieważ kontrolują każdy piksel na ekranie, dyktując ogólną jakość wyświetlacza i zużycie baterii.

Apple Watch 10 (lub X) z nowym czujnikiem badającym ciśnienie krwi

Producentem wyświetlaczy będzie prawdopodobnie LG Display. Spekuluje się, że jeżeli technologia się sprawdzi, to trafi do kolejnej wersji smartfonów od Apple. Podobne zabiegi miały bowiem miejsce w przeszłości, gdy Apple testowało różne technologie w swoich inteligentnych zegarkach, przed wprowadzeniem ich do smartfonów. Czy plotki się potwierdzą? Tego dowiemy sie bliżej wrześniowej premiery dziesiątej odsłony zegarków od Apple.