Zapowiadana już kilkukrotnie technologia microLED nadal nie znalazła zastosowania w produktach Apple. Nowe wiadomości, które do nas dochodzą, wskazują jednak, że zmieni się to dopiero w 2025 roku. Pierwszym urządzeniem wyposażonym w tę technologię ma być Apple Watch Ultra.

Spodziewaliśmy się już wcześniej iPada Pro z takim wyświetlaczem. Marcin przepowiadał też, że Apple Watch Ultra 2 miał się obejść smakiem, a taki ekran miał trafić do serii w 2024 roku. Sam miałem na to dowody, gdy dotarły do nas plotki o Apple Watch X.

//dzisiaj na dailyweb

Zaliczamy jednak kolejną obsuwę. W redakcji podzielamy pewną opinię. Rynek musi przystopować! Klienci chcą zbyt często, zbyt dobrych urządzeń. Producenci nie są w stanie co roku dostarczać rewolucyjnych produktów. Dajmy im odpocząć. Odpoczniemy wtedy również my i nasze portfele.

Apple Watch Ultra w 2025 z ekranem microLED

O technologii microLED pisaliśmy już kilkukrotnie. Warto jednak przypomnieć, ze technologia ta zmienia zasady gry na rynku. Technologia produkcji takich ekranów dopiero raczkuje, ale w perspektywie jest łatwiejsza, trwalsza i umożliwia tworzenie lepszych ekranów elastycznych i formowanych. To jednak nie skusi nowego klienta. Za to lepszy kontrast, saturacja, jasność, większa przestrzeń barwna, energooszczędność czy szybsze odświeżanie jak najbardziej! To właśnie dlatego tyle szumu jest wokół tej technologii.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Ekrany wykonane w tej technologii, to niewątpliwa przewaga nad konkurencją. Apple już od dłuższego czasu rozpracowuje tę technologię. Spodziewaliśmy się jej już w kilku urządzeniach. Mark Gurman, jeden z czołowych analityków rynku twierdzi, że technologia ta trafi do całego line-upu sprzętowego Apple w przyszłości. To konsekwencje planu, który ma na celu uniezależnić Apple od obecnego dostawny ekranów — Samsunga. Co więcej, przejście na taką technologię miałoby przynieść rewolucję jak wcześniej gdy zastąpiono procesory Intel własnymi układami Apple M1.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Series 9 zastąpił mi Apple Watch Ultra. Nie, nie zwariowałem

Wracając jednak do tematu, Apple Watch Ultra ma przynieść spore zmiany w konstrukcji. Inne plotki mówią, że Apple może przez to nie wyrobić się w 2025 roku. Ten rok potwierdza jednak pewien leakster, który ukrywa się pod pseudonimem Instant Digital. Sprecyzował on też wiadomości, o których słyszeliśmy już wcześniej. Apple Watch Ulta miałby zyskać jeszcze większy wyświetlacz, którego przekątna wyniesie 2.12 cala (54 mm). To aż 5 mm więcej od Apple Watch Ultra 2. Czy to nie zbyt wiele? Ekran Garmin Fenix 7X ma 52 mm przekątnej i 57 liczone z kopertą.