Konferencja Apple WWDC 2022, która dedykowana jest głównie deweloperom zaczyna się już za kilka dni. To jednak nie jest najważniejsze wydarzenie Apple w tym roku. Jeśli myślicie, że hitem ma być tegoroczny iPhone 14 to może i tak będzie, ale wielu fanów Apple czeka na najnowszy Apple Watch 8, bo tutaj może się dziać i to sporo.

Przede wszystkim w Apple Watch 8 powinniśmy (wreszcie!) otrzymać zupełnie nowy design. Ten ma być dostosowany do ostatnich zmian Apple, czyli ma być bardziej „kanciasty”. Tak, jak ma to miejsce w przypadku iPada lub od niedawna także w iPhonie. Takie plotki pojawiały się już rok temu, jednak Apple Watch Series 7 doczekał się jedynie nieznacznie większego ekranu.

Apple Watch 8

Sporo informacji na temat nowego smartwatcha od Apple przekazuje niezastąpiony Jon Prosser. To właśnie on zaprezentował potencjalne rendery Apple Watch Series 8. Możecie go zobaczyć na poniższym materiale:

R E K L A M A

Nie samym wyglądem jednak żyjemy. W Apple Watch Series 8 pojawi się także miernik temperatury naszego ciała. Nie jest jednak pewne, czy będzie to ficzer od razu w dniu premiery, czy też później przy aktualizacji systemu watchOS. Raczej nie ma co się spodziewać, że taką funkcję otrzymają poprzednie modele, ze względów sprzętowych oczywiście.

Najnowszy Apple Watch Series 8, podobnie zresztą jak tegoroczny iPhone 14 powinny zostać zaprezentowane podczas największej tegorocznej konferencji Apple we wrześniu. Już za tydzień podczas wspomnianego WWDC 2022 Apple powinno ujawnić jakieś szczegóły dotyczące właśnie watchOS 9. Czy zobaczymy w przyszły weekend jakieś sprzęty?

WWDC 2022 – czy zobaczymy nowy sprzęt?

Apple co jakiś czas w czerwcu prezentuje także nowe urządzenia. Przecieki sugerują, że rok 2022 ma być rekordowy pod względem sprzętowych premier, dlatego trzeba je gdzieś „upchać”. A to z kolei skłania do myślenia, że taka okazja nadarzy się właśnie na WWDC. Co możemy zobaczyć? Możliwe, że Apple pokaże nowego MacBooka: albo odświeżonego Air, albo nowiutkiego Pro z ekranem 13-calowym.

WWDC 2022 rozpocznie się 6 czerwca 2022 roku.