Nie było zaskoczeń podczas tegorocznego Apple Event. Gigant pokazał nowy zegarek: Apple Watch 8

Konferencja zaczęła sie nie inaczej, niż prezentacją listów użytkowników Apple Watch, w których bohaterowie opowiadają o swoich historiach, dzięki którym ich życie zostało uratowane. Wszystko skończyło się happy endem, głównie za sprawą połączeń z numerem alarmowym. Najpewniej szczęście mieli tylko Ci, którzy mieli wbudowany modem LTE ;-)

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.08.33
Apple Watch 8 pokazany!

 

Apple Watch 8 zaprezentowany!

No i mamy nowy smartwatch od Apple, oznaczony jako apple Watch 8. Główną nowością w modelu z serii 8 jest czujnik temperatury, a także narzędzie do śledzenia cyklu menstruacyjnego. Apple do dyspozycji oddaje aż dwa czujniki temperatury, jeden ukryty pod ekranem, a drugi umieszczony u spodu urządzenia.

R E K L A M A

A co z bateria? Low power mode

Bateria niestety bez dużych zmian w kontekście baterii. Co do zasady ma ona wystarczyć na cały dzień, ale pojawiła się  pewna nowość. Otóż Apple zaprezentowało Low power mode, który ma pozwolić nawet na 36h ciągłego działania.

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.19.08

Apple Watch 8 cena i dostępność

Doskonałe wieści dla wszystkich, którzy planują zakup nowej generacji . Będzie on dostępny do zamówienia już od dzisiaj (07.09.2022), a wysyłka będzie realizowana od 16.09.2022. Jeśli zależy Wam na sprawnym zakupie, to nie ma na co czekać, bo Apple przyzwyczaiło nas, że na kolejne rzuty trzeba poczekać kilka miesięcy.

Jest też nowy Apple Watch SE 2

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.23.26
Nowy Apple Watch SE 2

Nie zabrakło również niespodzianek, bo Apple pokazało także nową odsłonę mojego smart zegarka: Apple Watch SE. SE w nowej, drugiej generacji ma większy ekran o 30%, ale to nie koniec, bo jest także szybszy o 20%. Apple również wspomniał, że może być idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które nie posiadają smartfona. Ma on pozwolić na korzystanie z najważniejszych opcji, w tym dzwonienie, udostępnienie lokalizacji czy obsługę aplikacji smart home’owych.

 

Gwiazda wieczoru: Apple Watch Ultra

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.25.53

Wygląda na to, że Apple zrobiło psikusa wszystkim leakerom i… jak się okazuje, że nazwa nijak się ma do zapowiadanych Apple Watch Pro. Zamiast tego mamy… Apple Watch Ultra.

Tutaj dzieje się naprawdę sporo, chociaż jeśli zapytacie o baterie, to nie zmieniło się wiele. Apple Watch Ultra wytrzyma Wam cały dzień lub… 60h w opcji oszczędzania baterii. Wracając jednak do samej konstrukcji, to mamy tutaj sporo nowości, bo sam wygląd dość mocno się zmienił. Otrzymaliśmy przede wszystkim większa koronę do wygodnego sterowania, jak podkreśla Apple, również w rękawiczkach. Ponadto pojawił się dodatkowy funkcyjny przycisk Action Button, w charakterystycznym pomarańczowym kolorze, który umieszczony został po drugiej stronie urządzenia.

Zrzut ekranu 2022 09 7 o 19.26.31
Nowy Apple Watch Ultra

Mamy do dyspozycji również nowe, większe głośniki, które mają być jeszcze bardziej sprawne i wygodniejsze w obsłudze, jak podkreśla Apple: nawet w mniej sprzyjających warunkach. Całość opakowana w tytanową obudowę. Wizualnie dość mocno różni się on od pozostałych serii Apple Watch, a kierowany jest on w stronę profesjonalistów.

Apple Watch Ultra wyposażony jest w wielozakresowy GPS, nową komplikację, która ma tryb dzienny i nocny, w który możemy przełączyć się za pomocą korony zegarka. Nowością jest również charakterystyczny dźwięk syreny, ale najbardziej charakterystyczną zmianą jest ekran. Ten ma 49mm i może pracować od -20 stopni, do bagatela 55 stopni Celsjusza.