Na dwa miesiące przed oficjalną premierą spływają do nas kolejne informacje. Nie będzie dziwnych nazw, teraz to Apple Watch 8 Pro

Niektórzy mogą być zaskoczeni, inni o tym wiedzą od lat. Wrzesień to miesiąc, w którym Apple prezentuje nowe iPhone’y i Watche. Zawsze w drugiej połowie września. To cykl, który się nie zmienia. Zmienia się jednak nazewnictwo i wersje sprzętu, które tym razem zobaczymy.

R E K L A M A

Apple Watch 8 Pro jedną z trzech wersji

Od kilku miesięcy spływają do nas informacje o Apple Watch 8. Wiemy już, że nie ma pewności, czy zegarek Apple zadebiutuje w formie z kanciastą obudową, jak w nowych iPhone’ach, czy też w obłej, jak miało miejsce w przypadku poprzedników. Sam pisałem o doniesieniach, które sugerowały to drugie i wspominały o podwójnej szczelinie większego głośnika. Przemek dotarł do informacji, które potwierdzają jednak to pierwsze.

Pewnym wydaje się jednak to, że zobaczymy trzy wersje zegarka. Apple Watch SE (prawdopodobnie to ten zegarek otrzyma obłą obudowę), Apple Watch 8 oraz flagowego Apple Watch 8 Pro. Ta ostatnia wersja, zastąpi wersje specjalne, które dotychczas oferowało Apple.

Tańszy iPhone stanie się nieopłacalny. Apple zmienia politykę względem wydajności smartfonów

Apple Watch SE ze starą obudową, cechować się będzie podobnym procesorem jak model 7 (który miał procesor z modelu Watch 6). Pozbawiony będzie też czujnika temperatury, który zadebiutuje w wersji 8 oraz 8 Pro.

Apple Watch Series 8

Najmocniejsza wersja, ta z Pro w nazwie wedle najnowszych ustaleń ma pozwolić powalczyć z topowymi zegarkami Garmina. Ma się to udać dzięki dużo wytrzymalszej obudowie (prawdopodobnie z tytanu), bardziej odpornemu na uderzenia ekranowi oraz większej o 2 mm przekątnej ekranu (zamiast 45 mm, jak w największej wersji modelu Apple Watch 7). Wersja Pro ma również poszczycić się dłuższą pracą na akumulatorze, co sugeruje, że ogniwo będzie pojemniejsze. Możemy uświadczyć też nowszego procesora (byłby to podobny zabieg co w nadchodzących iPhoone 14). Model ten posiadać będzie też nowe, bardziej zaawansowane tryby śledzenia aktywności jak, chociażby tryby wspinaczki/wędrówki górskiej i pływania. Co więcej, będzie to model, który występować ma tylko w wersji Cellular.

Apple Watch 8

Oczywiście do całej masy tych przecieków należy dołożyć fakt, że nowy będzie również system zegarka. Watch OS 9, który zadebiutuje razem z nową wersją zegarka, przyniesie sporo nowych funkcji. Jedną z zapowiedzianych jest lepszy tryb monitorowania snu. Niemniej jednak na potwierdzenie tych informacji musimy poczekać do połowy września, wtedy to czeka nas oficjalna premiera Apple Watch 8.