Sztampowe „piekło zamarzło” idealnie oddaje istotę najnowszego doniesienia z obozu giganta z Cupertino. Okazuje się, że aplikacja Apple TV dla smartfonów z Androidem jest już w fazie testów.

Nie, Apple nie ogłosiło debiutu tytułowej aplikacji dla systemów z rodziny Android. Nie zapowiedziano również zamkniętych testów, natomiast jeden z leaksterów cieszących się zaufaniem społeczności twierdził, że takowe już trwają, a wersja beta jest zainstalowana na urządzeniach osób sprawdzających usługę. W zasadzie możemy więc brać to za pewnik. Dlaczego Apple decyduje się na ten krok?

Apple TV

Aplikacja Apple TV trafi na smartfony z Androidem

Złośliwi powiedzą, że Apple TV+ nie oferuje zbyt pokaźnej biblioteki i będzie w tym sporo racji. Trzeba wziąć jednak pod uwagę to, że obecny tam content jest jakościowy. W ofercie znajdziemy na przykład opisany niedawno przez naszego Marcina film – Wyzwolenie z Willem Smithem, kapitalny serial The Morning Show zdradzający arkana telewizji śniadaniowej oraz See, czyli serial SF o nietypowej tematyce. Apple poszło tutaj w jakość, nie ilość i ja to sobie chwalę. Cenię Netflix czy HBO Max, ale mnóstwo tam, tak zwanych śmieciowych treści. Tym samym, chcę powiedzieć, że obecność Apple TV na Androidzie powinna ucieszyć fanów angażujących multimediów.

Aplikacja Apple TV jest dostępna na platformie Android TV od dłuższego czasu, ale dopiero teraz ma trafić na smartfony. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy telefonów innych niż iPhone nie mogą dziś konsumować na swoich urządzeniach filmów i seriali z repozytorium giganta z Cupertino. Mogą, ale muszą używać do tego celu przeglądarki internetowej, np. Chrome lub Firefox. Nie jest to rozwiązanie idealne i nie pozwala pobierać wideo do pamięci urządzenia, ale jak to mówią – lepszy rydz, niż nic. Problemem może być cena. Sam pakiet Apple TV+. Usługa kosztuje 34,99 zł za miesiąc, ale w grę wchodzi 7-dniowy, darmowy okres próbny. Inną, w zasadzie korzystniejszą opcją jest wykupienie subskrypcji Apple One. Poza Apple Music, Apple Arcade oraz dodatkowymi 50 GB miejsca w iCloud, otrzymamy właśnie dostęp do Apple TV+. Co ciekawe, mówimy o tej samej cenie.

Instagram podsumuje rok 2022 w formie Rolki.