Instagram hucznie obchodzi koniec roku i wciąga do podsumowania w formie Reels popularne gwiazdy jako lektorów. Wśród nich Bad Bunny, Badshah, DJ Khaled lub Priah Ferguson z Stranger Things.

Platformy społecznościowe prześcigają się w kreatywnych pomysłach na podsumowanie roku dla użytkowników, przywołanie miłych wspomnień czy ulubionych funkcjonalności. Instagram postanowił nie odstawać i zaprosił do projektu znanych influencerów, m.in. Bad Bunny czy DJ Khaled. To właśnie oni są narratorami wspomnień uwiecznionych w formie Reels na tej platformie.

Instagram

Podsumowanie roku 2022 na Instagramie

Bezpośrednio z przygotowanego szablonu lub z własnych rolek, każdy może zobaczyć podsumowanie swojego roku. Instagram pokaże, co publikowaliśmy najczęściej, z kim wchodziliśmy w interakcję i kogo obserwowaliśmy najchętniej. Zbiega się to w czasie ogłoszenia przez platformę trendów na 2023. Niewątpliwie jest to zaczepka do nowego medium społecznościowego o nazwie BeReel, który ma za zadanie podgryźć Instagrama. To właśnie na tej platformie możemy wstawiać nasze spontaniczne zdjęcia, których nie możemy przerabiać ani retuszować. 

Funkcja podsumowania roku wraz z narracją znanych influencerów dostępna jest w językach: angielskim, hiszpańskim bądź hindi. Globalnie szablony z podsumowaniem roku trafią do użytkowników na początku 2023 roku.

Instagram

Gwiazdy zbierają swoje wspomnienia w formacie Reels

Przy tak intensywnym czasie, wytężonej obecności w mediach społecznościowych, nic dziwnego, że gwiazdy chcą się zatrzymać i podsumować swój rok na Instagramie. Najczęściej przytaczanymi formami wspomnień, które zamieszczamy na Instagramie, są podróże, kulinaria i restauracje, które odwiedzamy, a także ważne momenty z życia, jak zaręczyny, ślub, przeprowadzka czy narodziny potomka.

Przy okazji takich podsumowań, aż chce się wierzyć, że platformy społecznościowe płyną samymi miłymi wspomnieniami i dobrą energią. Chociaż na te kilka tygodni, udaje nam się zapomnieć o powszechnym hejcie i negatywnych komentarzach dostępnych niemal wszędzie. Oby ten projekt zjednoczył użytkowników Instagrama na nieco dłużej niż tylko kilka tygodni w roku.

Elon Musk zapytał, czy powinien opuścić Twittera. Aż 10 mln użytkowników odpowiedziało twierdząco