Wygląda na to, że Apple Pencil 3 będzie oferowany z dodatkowymi, wymiennymi końcówkami w różnych wariantach. To w sposób istotny zwiększy możliwości akcesorium, natomiast nie stanie się to kosztem wygody użytkowania. Producent zadba o jeszcze prostszą i bardziej bezproblemową wymianę końcówek.

Dziś, najpopularniejszym tabletem jest iPad i to niezależnie, o którym modelu mówimy. Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka z tej kategorii dosłownie zmiatają konkurencję i nie powinno to nikogo zaskakiwać. Firma dba o wygodę, dostępność oraz zgodność z narzędziami, które wspierają użytkowników, zarówno w edukacji, jak i w zadaniach kreatywnych.

//dzisiaj na dailyweb

Sęk w tym, że Apple Pencil pierwszej i drugiej generacji nie jest urządzeniem idealnym. Przede wszystkim brakuje mu wymiennych, magnetycznych końcówek w różnych rozmiarach, co rozwiązywałoby co najmniej dwa problemy. Pierwszy z nich dotyczy czysto użytkowej kwestii, drugi zaś związany jest z pracą kreatywnych profesjonalistów.

Wymienne, magnetyczne końcówki w różnych wariantach w Apple Pencil 3… to najlepsze, co może spotkać rysik

Apple Pencil 3 a

Według najnowszych doniesień, Apple Pencil 3 będzie oferować wymienne końcówki w odmiennych kształtach. Na ilustracji, którą dołączono do nieoficjalnej informacji, widzimy trzy różne rozmiary, które mogą znaleźć zastosowanie w całkiem innych zadaniach. Przykładowo, może to być malowanie, rysowanie oraz projektowanie techniczne. Ma to całkiem sporo sensu i bezapelacyjnie zwiększy realne zastosowanie akcesorium. Wymiana ma być prosta i opierać się na złączu magnetycznym. To chyba najwygodniejsza opcja.

TOP 3: Najlepsze kontrolery do gier dla iPhone’a 15 Pro

Dodatkową zaletą systemu wymiany końcówek będzie to, że w razie zużycia nie zostaniemy zmuszeni do zakupu nowego stylusa, ale to akurat nie jest niczym nowym. Zamiast tego, udamy się do sklepu jedynie po część eksploatacyjną. Zupełnie, jak w przypadku hamulców w aucie. Zamiast wymieniać cały zestaw, najczęściej decydujemy się na nowe klocki, od biedy również tarcze. Sęk w tym, że instalacja końcówek do rysika ma być jeszcze wygodniejsza, dzięki magnetycznymi systemowi montażu.

Apple Pencil 3 b

Nie wiemy, kiedy gigant z Cupertino wprowadzi na rynek Apple Pencil 3, ale wiele wskazuje na to, że debiut zbiegnie się w czasie z premierą nowych iPadów z ekranami OLED. Wydarzenie będzie miało miejsce prawdopodobnie w przyszłym roku. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać konkretniejszych informacji.